Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Aktualności

Przypominamy o płatności za zniszczone materiały edukacyjne

Zwrot

Postępowanie rekrutacyjne 2024/2025

Postępowanie rekrutacyjne uczniów do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź na rok szkolny 2024/2025.

6 maja 2024 r. rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja na rok szkolny 2024/2025do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych:

  • ogólnodostępnych, która będzie trwała do 31 maja 2024 r. do godz. 15.00
  • sportowych, która będzie trwała do 17 maja 2024 r. do godz. 15.00
  • integracyjnych dla kandydatów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, która   będzie trwała do 27 maja 2024 r. do godz. 15.00
  • integracyjnych dla kandydatów bez orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, która będzie trwała do 31 maja 2023 r. do godz. 15.00.

link :Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu:

nabor.pcss.pl/lodz/szkolapodstawowa/

 Wszystkie potrzebne informacje na stronie UMŁ - zakładka Edukacja/ Nabór do Szkół Podstawowych

 

Majowe Święta w Naszej Szkole!

Majowe Święta w Naszej Szkole!

          W dniach 1, 2 i 3 maja obchodziliśmy kolejno trzy wyjątkowe święta - Święto Pracy, Dzień Flagi RP oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy we wspólnym gronie szkolnym uczcić te ważne dni i cieszyć się ich znaczeniem dla wielu pokoleń Polaków. Szkolną uroczystość rozpoczęliśmy od zaśpiewania hymnu państwowego. Następnie zapoznaliśmy się z historią świąt i ich rolą w naszej tradycji, o czym opowiedzieli nam uczniowie klas siódmych. W ramach upamiętnienia Święta Pracy cała społeczność szkoły oddała hołd wszystkim, ludziom pracującym, którzy przyczyniają się do naszego codziennego rozwoju i dobrobytu. Dzień Flagi przypomniał nam o niezwykle istotnej roli narodowych symboli, a Święto Konstytucji 3 Maja pozwoliło nam zatopić się w historii, refleksji i patriotyzmie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym ważnym dla naszej społeczności wydarzeniu. To właśnie poprzez takie wspólne celebracje kultywujemy nasze wartości, uczymy się szacunku dla historii i wspieramy ducha wspólnoty szkolnej.

Najlepsze Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Dni Otwarte w naszej szkole

Serdecznie zapraszamy kandydatów do klas I wraz z Rodzicami 17 kwietnia o godzinie 16:30 na prezentację oferty naszej szkoły

Konferencja Sztuczna Inteligencja w Edukacji

Sukcesem zakończyła się pierwsza konferencja dla dyrektorów i nauczycieli „SZTUCZNA INTELIGENCJA W EDUKACJI”, która odbyła się dzisiaj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 6 w Łodzi przy ul. Dziewanny 24.

Wydarzenie było zorganizowane przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Fundację INFOTECH, reprezentującą branżę nowych technologii.

  • Na konferencji zaprezentowano najnowsze trendy, wyzwania i możliwości, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja w edukacji.
  • Wraz z zaproszonymi ekspertami zastanowiliśmy się, jak nowoczesne technologie zmieniają oblicze edukacji i kształtują jej przyszłość.
  • Podczas debaty wymieniliśmy się doświadczeniami i spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: Czy szkoła jest gotowa na AI?
  • Zaplanowano trzynaście warsztatów, podczas których trenerzy zaprezentowali praktyczne wykorzystanie narzędzi i technologii na lekcjach różnych przedmiotów, w pracy nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej. Możemy pochwalić się jako Szkoła, że naszą prelegentką, która poprowadziła Warsztaty ,, Praktyczne zastosowanie sztucznej inteligencji w pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej” była pani Agnieszka Piekarska ze wsparciem technicznym naszego informatyka pana Karola Żuchalskiego. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

Zapraszamy na Dni Otwarte I LO w Łodzi

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów klas ósmych i ich Rodziców na Drzwi Otwarte, które odbędą się w dwóch terminach:  w sobotę 16 marca, w godzinach 10:00 – 14:00,  w czwartek 11 kwietnia, w godzinach 16:00 – 19:00.

W obu przypadkach obowiązują wcześniejsze zapisy na konkretną godzinę!

Aby wziąć udział w najbliższych Drzwiach Otwartych 16 marca należy z wyprzedzeniem, za pomocą formularza, zapisać się na określoną godzinę:

https://lo-dni-otwarte-a0f00.web.app/

Podczas wydarzenia ósmoklasiści i rodzice będą mogli zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną, zwiedzić szkołę oraz porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami i uczniami. Na miejscu będzie można uzyskać informacje na temat zakwaterowania w bursach i dofinansowania opłat za bursy dla laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Zapraszamy! 

Dyrekcja i Społeczność I LO w Łodzi

Podgląd obrazu

 

Zapraszamy na Targi Edukacyjne

Może być rysunkiem przedstawiającym ‎tekst „‎Nie wiesz, która szkołę średnią wybrać? PRZYJDŹ NA TARGI EDUKACYJNE! غد×ם 28 LUTEGO SP 33 UL. LERMONTOWA 7, GODZ. 17:00 19:00 13 MARCA SP 169 UL. NAPOLEOŃSKA 7/17, GODZ. 17:00 19:00 20 MARCA SP 109 UL. PRYNCYPALNA 74, GODZ. 17:00- 19:00 25 MARCA SP 45 BOJOWNIKÓW GETTA WARSZAWSKIEGO GODZ. 17:00 19:00 KWIETNIA SP 84 UL. WICI 16, GODZ. 17:00 10 KWIETNIA SP 174 UL. GAŁCZYŃSKIEGO 6, GODZ. 17:00 19:00 ن 19:00 Więcej informacji na stronie łódzkiej Bazy Edukacyjnej: Ibe.edu.pl‎”‎Może być zdjęciem przedstawiającym ‎tekst „‎ŁÓDZKA BAZA EDUKACYJNA …. Poznaj ofertę szkół ponadpodstawowych •Odkrywaj szkoły na interaktywnej mapie •Nie przegap żadnych istotnych dat Wszystko w jednym miejscu ŁÓDZKIE CENTRUM DOSKONALENIA ם××× KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO‎”‎

23 luty - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Przedstawiamy list Pani Wiceprezydent Małgorzaty Moskwa - Wodnickiej w związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.

 

Może być ilustracją przedstawiającą tekst

 

1,5% podatku dla Szkoły Podstawowej nr 153

 
Nasza szkoła za pośrednictwem Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym” bierze udział w akcji „1,5% dla naszej szkoły”.
Zachęcamy Rodziców i Sympatyków naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji i dziękujemy za okazane zaufanie i wsparcie.
Jak to zrobić? Wystarczy w rubryce „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)” w zeznaniu podatkowym wpisać numer: KRS 0000270261, będący numerem Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym” a następnie w rubryce „informacje uzupełniające” wpisać jako cel szczegółowy: SP 153 ŁÓDŹ 18330

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób i tekst „WSPIERAJ EDUKACJĘ PRZEKAŻ 1,5% PODATKU KRS: 0000270261 PODAJ KRS .Numer 0000270261 INFORMACJE ktorzy WPISZ KWOTĘ 1,5% część poZ. nazwiska -mail 53ŁÓDŻ 18330 WSTAW DOPISEK zaznaczając zgodę można odać dodatkowe informacje, Ifundacja studencka 区 FUNDACJA STUDENCKA, „MŁODZI-MŁODYM" Organizacja Pożytku Publicznego 0000270261 Tel. +48795-795-747 biuro@fsmm.pl www.fsmm.pl 949-204-42-31 116, 202 Częstochowa MATERIAŁ PROMOCYJNY ZOSTAŁ SFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH POCHODZĄCYCH Z 1,5% PODATKU PRZEKAZYWANEGO PRZEZ PODATNIKÓW PODATKU DOCHODOWEGO OD OSÓB FIZYCZNYCH.”

Współpraca naszej Szkoły z Uniwersytetem Łódzkim

 

Szkoła Podstawowa nr 153 w Łodzi od kilku lat współpracuje z Uniwersytetem Łódzkim - Wydziałem Nauk o Wychowaniu.

W ramach zawartego porozumienia o prowadzeniu praktyk zawodowych, studenci realizują pod okiem naszych nauczycieli wychowania fizycznego podstawowe cele praktyki:

- hospitacja i zaznajomienie się z całokształtem pracy dydaktyczno-wychowawczej i organizacyjnej szkoły

- pogłębienie procesu doskonalenia dydaktycznego poprzez konfrontacje wiedzy pedagogicznej i specjalistycznej z praktyką edukacyjną

- rozwijanie samodzielności w organizacji i prowadzeniu zajęć wyrabianie i doskonalenie dydaktycznych, wychowawczych, organizacyjnych umiejętności i nawyków niezbędnych w pracy pedagogicznej

- zdobywanie zasobu wiedzy i umiejętności niezbędnych do realizacji szeroko rozumianej kultury fizycznej we współczesnej szkole.