Nasze sukcesy

SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


  1. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Malujemy jak Matejko” pod hasłem „Mural dla mojego miasta”

3 nagrody specjalne dla uczniów naszej szkoły

  • Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Anna Marcinkowska IIIc
  • Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Patryk Szymczak Vb
  • Fundacji Urban Forms Maria Kaźmierczak Vb
  1. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Małego Dziecka „Sztuka”
  • 3 równorzędne nagrody o statucie pierwszego miejsca Franciszek Marcinkowski IIa, Maciej Tomczyk IIa, Anna Marcinkowska IIIc
  1. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Ozdoba świąteczna Boże Narodzenie, kultywowanie tradycji, dekoracyjne symbole świąt”
  • klasy I- III I miejsce Jakub Pacholec IIc, III miejsce Franciszek Marcinkowski IIa, wyróżnienia Daniel Strugiński IIc, Julia Filipiak IIc
  • klasy IV-VI II miejsce Pola Orłowska Vb, wyróżnienie Martyna Ujazda IVa

4. Międzyszkolny konkurs plastyczny „Symbole przyjaźni i integracji” organizator SP 33

  • I miejsce Daniel Strugiński IIc
  • II miejsce Zofia Kudra IIc
  • wyróżnienie Mikołaj Sławiński IIc

5. Konkurs plastyczno- językowy ,, Children around the word” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka organizator SP Kornelówka

  • laureaci Daniel Strugiński IIc, Weronika Drewniak IId

6. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur”

  • wyróżnienie Bartłomiej Janiak IIIa
  1. Wojewódzki konkurs historyczno – plastyczny Muzeum Archeologicznego – Etnograficznego w Łodzi ,,Rycerze i ich czasy”
  • wyróżnienia Justyna Banasiak Vb oraz Weronika Żurek Vb
  1. XIII Archidiecezjalny Konkurs o Ojcu Świętym Janie Pawle II „Od Lolka bramkarza do Jana Pawła II
  • kategoria plastyczna II miejsce Amelia Wojtowicz IIIa
  • kategoria wiedza III miejsce Kinga Rudzka, Justyna Banasiak, Ewa Różycka Vb
  1. Wojewódzki Konkurs Plastyczny ,,Jajo Wielkanocne – Pisanka”
  • I miejsce w kategorii klas I – III Gabriela Stefańska IIIc
  1. XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
  • I miejsce w kategorii klas  I- III Alicja Chmielowiec IIIc

 


SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

ROK SZKOLNY 2015/2016


 

  1. XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej ,,Color Art”2016
  • I miejsce w kategorii GRAFIKA Anna Marcinkowska IIc

 

  1. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Małego Dziecka ,,Tajemnica”
  • 5 równorzędnych nagród o statucie pierwszego miejsca Franciszek Marcinkowski Ia, Przemysław Stawiany Ic, Jakub Pacholec Ic, Filip Nowicki Id, Alicja Chmielowiec IIc

 

  1. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur”
  • wyróżnienia Maria Kaźmierczak IVb, Michał Brendzel Vb, Jakub Sobczyński Vb
  1. Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej ,, Sancta Maryja” Zawierz Panu jak Maryja”
  • I miejsce Anna Marcinkowska IIc
  1. Wojewódzki Konkurs historyczno- plastyczny ,,Piastowie i ich dziedzictwo” organizatorzy Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, SP 40.
  • wyróżnienie Weronika Żurek IVb, Karolina Rosińska IVa

6. Międzyszkolny konkurs plastyczny ,,Malujemy jak Matejko” Prace inspirowane dziełami znanych malarzy

  • I miejsce Filip Nowicki Id
  • wyróżnienie Wiktoria Siewierska Ia
  • Nagroda specjalna Centrum Zajęć Pozaszkolnych Alicja Chmielowiec IIc

  1. Międzyszkolny Konkurs recytatorski ,,Łódź moje miasto-spotkania z Julianem Tuwimem”
  • III miejsce Walerij Fiałkowski Ia, Kacper Urbański Id
  • wyróżnienie Zofia Kudra Ic
  1. Międzyszkolny Konkurs plastyczno- informatyczny ,,Łódź kolorami malowana”
  • I miejsce Filip Nowicki Id
  • wyróżnienie Jakub Rudnicki Id, Amelia Trojanowska Id
  1. Międzyszkolny Konkurs plastyczno – literacki- muzyczny ,,1050 Rocznica Chrztu Polski”
  • I miejsce w kategorii poezja Zofia Figlarska VIb
  • II miejsce w kategorii plastycznej Aleksandra Karbowiak IIa
  • wyróżnienie w piosenka Justyna Banasiak, Ewa Różycka, Kinga Rudzka IVb
  1. Nagroda dla Dominika Drzewieckiego Fundacji Marcina Gortata w postaci paczki ze sprzętem sportowym o wartości 2500zł.

 

  1. Ogólnołódzki konkurs plastyczny ,,Bezpieczny świat dziecka” organizator ŁCDNiKP
  • I miejsce Barbara Keller – Dobryń Ic

 

SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

ROK SZKOLNY 2014/2015


    1.  Międzynarodowy konkurs „Begegnung mit Osteuropa”,,Spotkania z Europą Wschodnią” organizowany przez rząd Nadrenii Północnej i Westfalii

        „Zwierzęta w herbach polskich miast” – wyróżnienie Kacper Zdziarski Vb

        „Dzieci świata” – wyróżnienie Magdalena Sychowicz VIb

         „I ty możesz zostać Robinsonem”- wyróżnienie Julia Piotrowska VIb

2. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Małego Dziecka: ,,Światło”

      • laureatki I miejsca Amelia Wojtowicz Ia, Anna Marcinkowska Ic, Karolina Rosińska IIIa, Justyna Banasiak IIIb

3. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „Telefonem ucz się i odkrywaj świat

      • I miejsce Magdalena Sychowicz VIb

4. XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: ,,Pocztówka z wakacji”

      • II miejsce Magdalena Sychowicz VIb

5. I miejsce dla szkoły w konkursie Dzień Języków Obcych

6. Wojewódzki Konkurs Literacki poświęconym Marii Skłodowskiej-Curie

      • I miejsce Nina Strugińska Vb
      • III miejsce Amelia Klimczak Vb

7. Wojewódzki konkurs historyczno-plastyczny Muzeum Archeologicznego

i Etnograficznego: ,,Ważne wydarzenia historyczne”

      • I miejsce Magdalena Sychowicz VIb
      • wyróżnienie Julia Piotrowska VI

8. Ogólnołódzki Konkurs plastyczny „Jestem bohaterem antycznym, jestem bohaterką antyczną” organizator Katedra Filologii Klasycznej Uniwersytetu Łódzkiego.

      • I miejsce Magdalena Sychowicz VIb
      • III miejsce Maja Kwiatkowska Ic

9. Ogólnołódzki Konkurs Literacko-Plastyczny „Bezpieczny Pierwszak”

      • III miejsce Marianna Partyka Ib

10. Ogólnołódzki Konkurs Języka Niemieckiego ” Poznaj sąsiada swego przez ciekawostki z życia jego”

      • I miejsce Oliwia Kłosińska

11. Ogólnołódzi Konkurs literacki,,Jak być szczęśliwym w rodzinie”

      • wyróżnienia Kacper Zdziarsk Vb, Mikołaj Sławiński Vb

12. Ogólnołódzki Konkurs Plastyczny „Sybir oczami młodych”

      • I miejsce Julia Pawlak

13. Międzyszkolny Konkurs fotograficzno-plastyczny „Patrząc na świat oczyma św. Franciszka”

      • I miejsce Aleksandra Karbowiak Ia

      • wyróżnienie Agnieszka Włodarczyk IIIa

14. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Najciekawsza karta Bożonarodzeniowa”

      • II miejsce Julia Piotrowska VIb
      • wyróżnienie Justyna Banasiak IIIb

15. Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Informatyczny „Matematyczny przepis na zdrowie”

      • III miejsce Norbert Rudny VIb, Oliwia Kłosińska VIb, Julia Piotrowska VIb, Magdalena Sychowicz VIb

16. IV Międzyszkolny konkurs historyczno-plastyczny: ,,Żołnierz wyklęty –Zapomniany Bohater”

      • II miejsce Julia Piotrowska VIb, Jakub Milewski VIb

17. Konkurs plastyczny ,,Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”

      • I miejsce Magdalena Sychowicz VIb
      • II miejsce Aleksandra Karbowiak Ia, Anna Marcinkowska Ic

18. Turniej Akademii Koszykówki Marcina Gortata dla szkół podstawowych

      • I miejsce Maciej Małecki, Jakub Milewski, Filip Kretschmer, Cyprian Seliga , Piotr Sikora ( i inni)
      • III miejsce Oliwia Kłosińska, Paulina Kupisz, Julia Lara, Amelia Łatkowska, Katarzyna Majecka, Nadia Rabsz (i z innych klas)

18. I Konkurs fotograficzny ,,Kotki, psiaki i inne nasze kochane zwierzaki”

      • wyróżnienie Anna Marcinkowska Ic

 

 


 

Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica Julia Piotrowska  z kl. VIb znalazła się w grupie uczniów, którzy otrzymają stypendium Prezydenta Miasta Łodzi w ramach

Miejskiego systemu wspierania uczniów uzdolnionych „Mia100 Zdolnych”.

Zgodnie z uchwałą Prezydent Miasta wręczy  4 listopada stypendium motywacyjne 40 najlepszym uczniom łódzkich szkół, którzy wykazali się najwybitniejszymi osiągnięciami.JuliaP

 


 

SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ROK SZKOLNY 2013/2014

1.Uczennica kl. IIa Agnieszka Włodarczyk zajęła II miejsce w konkursie plastycznym

„Ja i moja rodzina”. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Łodzi – Wydział Zdrowia.

zdjęcia

2. X Archidiecezjalny Konkurs wiedzy o Ojcu Świętym: ,,Od Lolka bramkarza do Jana Pawła II”

Wiktoria Wojtowicz, Julia Wojtko i Aleksandra Podlaska kl. VIa – II miejsce;

3. XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej ,,Color Art” pod patronatem Polskiego Komitetu Do Spraw UNESCO

Julia Piotrowska kl. Vb – wyróżnienie Kuratora Festiwalu w kategorii malarstwo;

 

4. Konkurs historyczno-plastyczny Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego: ,,Wielkie postacie historii”

Julia Piotrowska kl. Vb – III miejsce;

5. Międzyszkolny Konkurs ,,Europa-Europa – Czechy”

Magdalena Sychowicz kl. Vb – I miejsce, Julia Wojtko i Karolina Sowa kl. VIa – III miejsce
w kategorii plastycznej- plakat informacyjny o Czechach;

Julia Pawlak, Julia Piotrowska i Piotr Sikora kl.Vb – I miejsce, Aleksandra Podlaska, Wiktoria Wojtowicz i Adrian Cholewiński kl. VIa – II miejsce w kategorii wiedza o Czechach;

Julia Gołąb, Kinga Golańska, Kinga Adamiak i Karolina Sowa kl. VIa – II miejsce w kategorii ,,Artystyczne skojarzenia”;

 

6. III Międzyszkolny konkurs historyczno-plastyczny: ,,Żołnierz wyklęty –Zapomniany Bohater”

Julia Wojtko, Wiktoria Wojtowicz kl. VIa – II miejsce;

7. Najciekawsza Kartka Bożonarodzeniowa

Kolejny sukces naszej uczennicy Magdaleny Sychowicz z kl Vb. Magda zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym Najciekawsza Kartka Bożonarodzeniowa, którego organizatorem jest Ogród Jordanowski.

8. Magdalena Sychowicz z kl Vb zdobyła wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Pocztówka z wakacji”. W konkursie wzięli udział uczniowie z całego kraju nadsyłając ponad 3000 prac.

9. Prace naszych uczniów co roku zdobywają uznanie jury Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Malujemy jak Matejko”. Tegoroczna edycja konkursu, która nosiła tytuł „Zatrzymać chwilę” zakończyła się sukcesem Ewy Różyckiej z klasy IIb zdobywczyni I miejsca. III miejsce zdobyła Julia Piotrowska z klasy Vb natomiast Izabela Bogdanowicz IIIa, Patryk Starnowski Va oraz Kinga Rudzka IIb zostali nagrodzeni wyróżnieniami.
zdjęcia

 

 

Zosia Figlarska klasa 4b zajęła III miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Twórcy czterech kultur dzieciom”

 

ROK SZKOLNY  2012/2013

Już po raz dziewiąty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowym konkursie „Begegnung mit Osteuropa” organizowanym przez rząd Nadrenii Północnej Westfalii. Jak co roku nasze prace zostały dostrzeżona przez jury konkursowe.

W tegorocznej edycji konkursu zostały nagrodzone następujące projekty:
1. „Maskotka naszej szkoły”, Aleksandra Bauer 6a – wyróżnienie (100 €)-opiekun A.Piekarska
2. „Biblioteka, pani Irena i stara szafa”, grupa projektowa z klasy 4a i 6 b – wyróżnienie (100€)
3. „Czar dawnej mody”, Oliwia Kłosińska i Magdalena Sychowicz 4b – nagroda specjalna (50€)
4. „Wczoraj i dziś”. Karolina Kicińska 6b – nagroda specjalna (50€)

 

      • Uczennica klasy Ia -Agnieszka Włodarczyk już po raz drugi została laureatką konkursów plastycznych o tematyce przyrodniczej.Zajęła III miejsce w ogólnołódzkim konkursie organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego- „Lato w PKWŁ” i I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Wiosenne cuda”. Jej prace były eksponowane na wystawie w Ogrodzie Botanicznym („Zwierzęta domowe i hodowlane”) i na wernisażu w Pałacu Poznańskiego („Nasze miasto, Polska, Europa”).
      • Ogólnopolski Festiwal Sztuki Małego Dziecka – konkurs plastyczny

Anna Brendzel kl Ib, Alicja Maciejewska kl IIa, Natalia Steglińska kl IIa, Nina Strugińska kl IIIb -€“ laureatki I miejsca

 




 

 

 

 

 

 

 

 

      •  Lalkowe Spotkania Teatralne konkurs plastyczny ,,Lalka z baśni Andersena”

Alicja Maciejewska kl IIa, Izabella Bogdanowicz kl IIa – wyróżnienie

Festiwal Sztuk Wszelakich międzyszkolny konkurs plastyczno- wiedzowo- muzyczny
Aleksandra Rumowicz kl VIa, Daria Kolus kl VIa, Kacper Papierski kl VIa, Aleksandra Antosiak kl VIa, Alicja Dąbrowska kl VIb, Julia Kałużna kl VIb – I miejsce

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Malujemy jak Matejko – Szalony świat dziecięcych lat”

      • Julia Piotrowska kl IV b –  II miejsce
      • Emilia Pękacka kl IVb, Laura Gasper kl Ib –  wyróżnienia

Międzyszkolny konkurs „Europa, Europa – Włochy”

      • Aleksandra Antosiak kl VIa, Marcel Łukaszczyk kl VIa, Kacper Papierski kl Via – I miejsce w kategorii wiedza
      • Aleksandra Rumowicz kl VIa – I miejsce, Karolina Sowa kl Va, Julia Wojtko kl Va – II miejsce w kategorii plastycznej
      •  Karolina Sowa kl Va, Kinga Adamiak kl Va, Julia Gołąb kl Va, Kinga Golańska kl Va – II miejsce w kategorii artystyczne skojarzenia

Konkurs historyczno-plastyczny Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego: „Życie codzienne przed wiekami”

      • Aleksandra Bauer kl VIa, Julia Piotrowska kl IVb  – wyróżnienia

Międzyszkolny konkurs plastyczny ,,Najciekawsza karta Wielkanocna”

      • Oliwia Kłosińska kl IVb,– II miejsce
      • Justyna Banasiak kl Ib – wyróżnienie
        • XVI Międzyszkolny Konkurs Poezji Religijnej
          Fabian Strzelczyk kl. VI B – I miejsce
        • V Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Origami na wielkanocnym stole”
          Martyna Kołada  kl. V A– II miejsce
          Julia Wojtko kl. V A – II miejsce
          Julia Baczyńska kl. VI B- II miejsce
        • Archidiecezjalny Konkurs Plastyczny Mój patron pomaga mi osiągnąć świętość”
          Michał Brendzel kl. II A- I miejsce
      • Turniej „Rugby”III m. klasy IV
      • III Bieg pamięci  o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim

I m. w kategorii klas IV

III m. w kategorii klas VI

 

ROK SZKOLNY  2011/2012

Międzynarodowy konkurs „Spotkania z Europą Wschodnią”

      • Karolina Kicińska i Marysia Wodzińska – I miejsce za projekt plastyczny „Polska – tak by malował pan Chagall”
        Aleksandra Antosiak, Aleksandra Rumowicz, Alicja Maciejewska, Justyna Banasiak – wyróżnienia
      • Lalkowe Spotkania Teatralne konkurs plastyczny,,Lalka z bajki zekranizowanej”
        3 równorzędne  I miejsca – Julia Piotrowska IIIb i Emilia Pękacka IIIb; Julia Nowacka VIc i Magdalena Jóźwiak VIc; Ada Siewierska VIc
      • Konkurs historyczno-plastyczny Muizeum Etnograficznego: ,,Dawne mity i legendy”
        Julia Nowacka VIc, Magdalena Jóźwiak VIc – III miejsce
        Ada Siewierska VIc – wyróżnienie
      • III Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Piękno Łodzi i regionu łódzkiego” Aleksandra Bauer Va – wyróżnienie
        Julia Nowacka VIc – wyróżnienie
        Ada Siewierska VIc – praca zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej
      • Ogólnopolski konkurs plastyczny XII Festiwal Sztuki Małego Dziecka „Kosmos”
        laureaci z naszej szkoły : Oliwia Cieślicka klasa „0”, Dominik Drzewiecki IIIa, Dawid Gajderowicz IIb, Marta Garmulewicz IIIb, Weronika Kopczyńska IIIa, Julia Lara IIIb, Emilia Pękacka IIIb, Piotr Sikora IIIb, Patryk Starnowski IIIa, Magdalena Sychowicz IIIb
      • IV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Jajko wielkanocne – Pisanka”
        Karolina Pawłowicz klasa VI c – II miejsce
        Anna Pietrusiak klasa IV b – III miejsce
      • Międzyszkolny konkurs plastyczny,,Najciekawsza karta Wielkanocna”
        Alicja Maciejewska Ia – II miejsce
        Marcelina Michalska Ia – II miejsce
      • Archidiecezjalny konkurs „Santo Subito – Błogosławiony Jan Paweł II”
        Kacper Berent klasa VI a – III miejsce
      • Międzyszkolny konkurs „Europa, Europa – Hiszpania ”
        Adrian Gortat VIa  – I miejsce w kategorii plastycznej
        Aleksandra Antosiak, Kacper Papierski, Marcel Łukaszczyk Va – II miejsce w kategorii wiedza
      • Międzyszkolny konkurs na prezentacje multimedialną „Baśnie Braci Grimm”
        Kacper Berent VIa – I miejsce
      • I Międzyszkolny Konkurs Pisania Dyktand „Co trzeszczy w chaszczach polskiej ortografii”
        Kacper Papierski Va – II miejsce
      • Franciszkańska Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe
        M.Sychowicz kl. IIIb – I miejsce w kategorii rysunek kredką dla klas I – III
      • Archidiecezjalny konkurs wiedzy o św. Maksymilianie ,,Nie gaście ducha Ojca Maksymiliana – Rok Kolbiański”
        zespół dziewcząt : K. Kosterkiewicz kl. VIc, J. Pletkiewicz kl. VIc,
        J. Dorosławska kl. Vb – I miejsc
      • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Pocztówka z wakacji”
        Julia Piotrowska III b – wyróżnienie
      • IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny ,,Ekologium 2011”
        Oliwia Pieńkowska III b – wyróżnienie
      • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny  ,,Malujemy jak Matejko – Ogrody pełne barw”
        Magdalena Sychowicz III b – II miejsce
        Paulina Kupisz III b , Aleksandra Podlaska IV  a,  Filip Nowak III a, Karolina Strzelec II b, Ola Filipiak II b, Emilia Pękacka III b – wyróżnienia
      • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy ,,I ty zostaniesz Omnibusem”
        Piotr Sikora III b – półfinalista
      • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Najciekawsza karta Bożonarodzeniowa”
        Emilia Pękacka III b – II miejsce
      • Międzyszkolny Konkurs Poezji Religijnej
        Piotr Sikora III b – III miejsce w kategorii klas I-III
        Karolina Kicińska V b – III miejsce w kategorii klas IV-VI

 

 

 

nauczyciel