Przedstawienie Jasełkowe dla przedszkolaków.

9 stycznia gościliśmy w naszej szkole dzieci z okolicznych przedszkoli. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i obejrzenie naszych Jasełek.

Zapraszamy do nas wszystkich przedszkolaków i ich rodziców

14 marca na Drzwi otwarte.

Ferie zimowe na półkoloniach

W okresie ferii zimowych Miasto Łódź w 48 szkołach lub placówkach oświatowych będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii.
Zajęcia odbywać się będą w godzinach 8 – 16.
Organizatorzy wypoczynku – Szkoły pobierają opłatę za pobyt dziecka w wysokości 10 zł za jeden dzień pobytu, która przeznaczana jest na zapewnienie uczestnikom wyżywienia
Rekrutacja rozpocznie się 11 grudnia 2017 roku i prowadzona będzie indywidualnie przez każdą placówkę
Wykaz Organizatorów Wypoczynku w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży 
w okresie ferii zimowych od 29 stycznia do 11 lutego 2018 roku.

Wykaz placówek

Kiermasz wyrobów świątecznych.

Kiermasz wyrobów świątecznych na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci zorganizowany przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej.

 

Podsumowanie projektu „Święta Bożego Narodzenia w oczach dziecka”.

W magiczny czas świąt wprowadził uczniów naszej szkoły projekt o tematyce bożonarodzeniowej. W ramach projektu klasy I – III przygotowały pięknie zdobione choinki. Odbyły się także konkurs plastyczny „Najpiękniejsza ozdoba świąteczna” dla uczniów klas młodszych oraz konkurs literacki „Boże Narodzenie w oczach dziecka” dla uczniów klas IV – VII. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 21 grudnia.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursów.

D. Glinkowska – Szkudlarek, A. Haze, A. Piekarska.Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. JASEŁKA  wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi kolegami. Salę zdobiła piękna dekoracja.

Szczególne podziękowania dla p. A. Rojewskiej i p. M. Holtza za przygotowanie uroczystości.

 

Życzenia świąteczne

Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, 

pełnych wyjątkowych chwil w rodzinnej atmosferze

oraz samych sukcesów i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2018.

Niech ten szczególny, świąteczny czas będzie dla Rodziców i Uczniów

 okresem wypoczynku i prawdziwej radości.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Szkoły

 

Wycieczka do krainy bombek

Dnia 4 grudnia kl. IIIc i IIId  pojechały  na wycieczkę  do fabryki bombek w Piotrkowie.  Najpierw dzieci zwiedzały fabrykę  i poznawały cały proces wykonania świątecznych  ozdób, potem uczestniczyły w warsztatach, na których samodzielnie ozdabiały różnokolorowe bombki.  Własnoręcznie udekorowane ozdoby mieniły się różnymi kolorami  i przypominały o nadchodzących świętach. Niedługo  ozdobią choinki w naszych domach. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Duży, mały, pluszowy, czasem w zabawnym kubraczku. Chyba każdy ma swojego ulubionego misia, którym bawił się w dzieciństwie i którego ciepło wspomina. To jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.

Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, ustanowiony został w setną rocznicę powstania maskotki, czyli w 2002 roku.

„Czy to wczoraj, czy to dziś – wszystkim  jest potrzebny miś”-  pod takim hasłem obchodziliśmy ten dzień w naszej szkole.


Dzień Życzliwości i Uśmiechu

21 listopada obchodziliśmy  w naszej szkole  Dzień Życzliwości i Uśmiechu.

Pięknie by było, gdyby każdy dzień był pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii. Niech te uczucia towarzyszą nam przez cały rok i jeszcze dłużej. 😀

Podsumowanie kwesty na rzecz ratowania zabytków

W sobotę 18 listopada byliśmy w Pałacu I. Poznańskiego na uroczystym podsumowaniu tegorocznej XXIII kwesty na rzecz ratowania zabytków Cmentarza Starego w Łodzi. Nasza szkoła została wymieniona wśród innych uczestników tego wydarzenia. My kwestowaliśmy już dziesiąty raz i już zaczynamy przygotowania do naszego szkolnego jubileuszu.

„Śniadanie daje moc”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

W naszej szkole uczniowie przygotowali i wspólnie spożywali zdrowe śniadanie. Odbyły się również warsztaty w ramach ogólnopolskiej akcji promującej zdrowe żywienie wśród dzieci i młodzieży – „Zielona kraina”.

 

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie dla kl. I-III i IV-VII upamiętniające 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 

 

 

 

Łódzki Bieg Niepodległości z udziałem naszych nauczycieli

1054 biegaczy wzięło udział w 4. Łódzkim Biegu Niepodległości. Zawodnicy wystartowali punktualnie o godz. 11.11 spod Atlas Areny i mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Metę wyznaczono na płycie stadionu ŁKS Łódź.

Informujemy z dumą i radością, że wśród zawodników byli nasi nauczyciele wychowania fizycznego Pan Sławomir Bielawski i Pan Michał Sajewicz. 

Mamy nadzieję, że w następnym biegu zobaczymy też naszych uczniów.  💡

 

 

Informacje dla uczniów od Samorządu Uczniowskiego

Od dnia 13 XI 2017 r. rozpocznie się akcja Samorządu Uczniowskiego

 „Dzień bez jedynki i pracy domowej”.

Regulamin zawieszony jest na tablicy Samorządu Uczniowskiego, która mieści się na II piętrze obok Biblioteki oraz na stronie, w zakładce Uczniowie/Samorząd Uczniowski.
Obowiązujący w tym dniu kolor to POMARAŃCZOWY.

Tymczasowo regulamin do pobrania i zapoznania się poniżej.

Dzień bez jedynek i prac domowych 

 

Również od 13.XI.2017 r. rozpocznie się akcja SU „Szczęśliwy numerek”. Codziennie rano na tablicy SU zamieścimy wylosowany SZCZĘŚLIWY NUMEREK.

Regulamin zamieszczamy w zakładce Samorządu i poniżej:

 

Szczęśliwy numerek

Szczęśliwy numerek (pdf)

 

Święto Patrona Szkoły

7 listopada, dokładnie 150 lat temu, w Warszawie urodziła się Maria Skłodowska-Curie, która przeszła do historii jako pierwsza kobieta uhonorowana nagrodą Nobla. Otrzymała ją dwukrotnie, w dwóch różnych dziedzinach nauki: fizyki i chemii.
“Słowa uczą, ale przykłady pociągają”– to maksyma dla naszych uczniów.

W rocznicę 150. urodzin wybitnej Polki i oczywiście naszej patronki  odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Inscenizację przygotowali uczniowie klas czwartych. W programie zobaczyliśmy m. in.: pokaz mody, Strój naukowca w XXI wieku, prezentację multimedialną o naszej patronce, graliśmy w Milionerów.

W konkursie na najciekawszy strój wygrała klasa IVc. II m. zajęła kl. IVb a III m.  kl. VIa. 

Warsztaty ekologiczne

W ramach innowacji przyrodniczej nawiązaliśmy współpracę z Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła”. Działania ODE koncentrują się wokół tematyki małej ekologii, humanitarnej ochrony zwierząt, edukacji przyrodniczej. Uczniowie klasy IIIc uczestniczą  w warsztatach organizowanych przez ekologów. Podczas zajęć „Małe laboratorium” dzieci wykonały szereg ciekawych doświadczeń. Do pokazu dołączyła się również klasa IIa.

Dyżury psychologa

Dyżury Pani Pauliny Mołda – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Łodzi (ul. Motylowa 3) w naszej szkole:

-13.11.2017 (poniedziałek)
w godzinach 8:00-10:00
-11.12.2017 (poniedziałek)
w godzinach 8:00-10:00
-15.01.2018 (poniedziałek
w godzinach 8:00-10:00

Projekt „Jestem Stąd IV „ cd.

Projekt „Jestem Stąd IV”  – spotkania uczniów z gitarzystą i zajęcia muzyczne.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne ZACHODNIA i współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Halloween – okazja do nauki i zabawy

Poważniej i „naukowo” na lekcji języka angielskiego w kl.III a

… i zupełnie na wesoło na przerwach.

A po lekcjach „cukierek albo psikus”.   🙂

Halloween i żarty zawsze chodzą w parze. Zwyczaj przebierania się i odwiedzania sąsiadów z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością (wiemy to od naszych uczniów, którzy pochwalili się nam, ile uzbierali słodkości).

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kwesta na rzecz ratowania zabytków cmentarza.

Już dziesiąty raz uczniowie naszej szkoły brali udział w kweście na rzecz ratowania zabytków Cmentarza Starego przy ul. Ogrodowej. Klasa II a przygotowała znicze z tarczą szkoły na dwa zabytkowe pomniki nagrobne Karola i Emila Eiserta, nad którymi nasza szkoła sprawuje patronat. W dzień kwesty znicze stanęły na pomnikach fabrykantów. W tym roku zadebiutowali w roli wolontariuszy Krzyś i Staś. Najmłodszym pomagali doświadczeni koledzy i koleżanki z klasy Vb. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z prezesem Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem panem Cezarym Pawlakiem.

 

 

 

 

 

 

Jesienne warsztaty

27 października w klasie II a odbyły się jesienne warsztaty. Przygotowały je i przeprowadziły trzy mamy: Paulinki, Krzysia i Stasia. Przy ich pomocy uczniowie wyczarowali lampiony ozdobione różnymi darami jesieni. Za pracę wszyscy dostali słodkie lizaki i pamiątkowe medale „Pomocnik Jesieni”. Oto jak wyglądała praca i jej efekty.

Dzień Kundelka

Dzień Kundelka, czyli święto wszystkich wielorasowych psów zorganizowany w bibliotece szkolnej.

Warsztaty graffiti

W ramach projektu „Jestem stąd IV”, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne ZACHODNIA  z udziałem naszych uczniów powstało u nas artystyczne graffiti.

 

„Wywiad z belfrem”

W zakładce Uczniowie – pierwszy w r. szk. 2017/2018 numer gazetki szkolnej „Dzienniczek Ucznia”,  a w nim m. in. „Wywiad z belfrem”. 

Wywiad z Dyrektorem szkoły Panem Piotrem Szymańskim przeprowadziła uczennica kl. VI a Roksana Gulińska.

Koniecznie zajrzyj do październikowego numeru i przeczytaj artykuły naszych młodych redaktorów. Dla ułatwienia dotarcia do gazetki zamieszczamy tymczasowo link też tutaj:

Dzienniczek Ucznia

 

„Lata mijają, ale są pedagodzy, których nie sposób zapomnieć”

W dodatku do Dziennika Łódzkiego z dn. 16.10.2017 r. ukazał się artykuł Poczet zasłużonych łódzkich nauczycieli. 

Wśród zasłużonych wymieniono Panią Małgorzatę Romańską, która kierowała naszą szkołą przez ponad 20 lat.

Bardzo się cieszymy i podpisujemy się pod nagłówkiem do tego artykułu:

„Lata mijają, ale są pedagodzy, których nie sposób zapomnieć”

 

Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi

Miło nam poinformować, że nasza nauczycielka i koleżanka Jolanta Głuszkowska została uhonorowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi „za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju łódzkiej oświaty i wychowania młodego pokolenia Polaków”.

Serdecznie gratulujemy!

Dla naszych Nauczycieli …

 

Wiele pięknych kwiatów znamy

tulipanów, róż i bzów.

Dla naszych Nauczycieli mamy

najpiękniejszy bukiet słów.

Aby zawsze było słońce i uśmiech na twarzy,

aby wszystko się spełniło

o czym tylko marzą.

Uczniowie „153″

Takie piękne życzenia dostali dzisiaj Nauczyciele podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie dziękowali Nauczycielom „…za ich trud, serce, wkład w wychowanie i nauczanie”

 

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VIa. Z dużym poczuciem humoru wyjaśnili nam, jak we współczesnej szkole nie pomylić nauczyciela z uczniem.

Podzielili społeczność szkolną na dwie grupy. Nauczyciel to:

„…osobnik, który siedzi za biurkiem lub przechadza się po klasie i się wymądrza” oraz „…jest to osobnik, który przy tablicy jak zacznie pisać, to nie wie, kiedy skończyć. Tak go to wciąga, że stawia różne znaczki w tempie karabinu maszynowego. Ten zapaleniec nawet dzwonka na przerwę nie słyszy!”

Oczywiście uczniowie to „…biedne osoby, które przy tablicy słaniają się pozbawieni wsparcia. Rok szkolny jest za długi ponieważ program nauczania nie mieści się ich w głowach.”

Na podsumowanie apelu stwierdzili:

Im więcej się człowiek uczy, tym więcej umie. Im więcej umie, tym więcej zapomina. Im więcej zapomina, tym mniej umie. Im mnij umie, tym mniej zapomina. Więc po co się uczyć?”   

Doceniamy poczucie humoru   😉  i dziękujemy za życzenia.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor wręczył nauczycielom i pracownikom naszej administracji  z okazji święta nagrody.

Był to też ważny dzień dla najmłodszych uczniów  i ich rodziców – o godzinie 15 odbyło się uroczyste ślubowanie i symboliczne pasowanie na ucznia naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Najoryginalniejsza pamiątka z wakacji”

We wrześniu w naszej szkole Samorząd Szkolny przeprowadził konkurs „Najoryginalniejsza pamiątka z wakacji”.

Uczniowie przynieśli wiele zaskakujących przedmiotów. Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Maria Kaźmierczak

II miejsce – Maja Pilecka

III miejsce Aleksandra Karbowiak

III miejsce – Mateusz Kozłowski.

Gratulujemy!!!

DZIEŃ PAPIESKI w naszej szkole

„Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem obchodziliśmy 6 października XVII Dzień Papieski, który odbędzie się 8 października 2017 roku. Dzięki tegorocznemu Dniowi Papieskiemu chcemy promować chrześcijańską wizję nadziei, której wyrazicielem, piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II. Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

św. Jan Paweł II

Ślubowanie uczniów klas I

 

 

Dyrekcja, Wychowawcy i Uczniowie

serdecznie zapraszają

na

Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Uroczystość odbędzie się dn. 13 października 2017 r. o godz. 1500

 Tego dnia uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 153 im. Marii Skłodowskiej-Curie zostaną symbolicznie przyjęci do społeczności szkolnej.

Koronka na ulicach miast świata – 2017

28 września włączyliśmy się w inicjatywę „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”.  W Godzinę Miłosierdzia czyli o 1500 modliliśmy się  przy skrzyżowaniu ulic Obrońców Westerplatte i Organizacji WiN.
Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną modlitwę!

Nauczyciele religii

Informacja dla uczniów i rodziców – wydłużamy przerwę obiadową.

Aby nasi uczniowie spokojnie zjedli obiad wydłużamy przerwę obiadową po 5 godzinie lekcyjnej z 20 do 25 minut. Od 6 godziny lekcyjnej przerwy są 5- minutowe.

Dzięki tej zmianie dzieci spokojnie zjedzą obiad, nie będą spóźniać się na lekcje i wcześniej wrócą do domu. 🙂

 

Lekcje standardowe

lekcja
0   7.05   7.50
1   8.00   8.45
2   8.55   9.40
3   9.50 10.35
4 10.45 11.30
5 11.50 12.35
6 13.00 13.45
7 13.50 14.35
8 14.40 15.25
9 15.30 16.15
10 16.20 17.05

Lekcje skrócone

lekcja    
0 7.20 7.50
1 8.00 8.30
2 8.35 9.05
3 9.10 9.40
4 9.45 10.15
5 10.20 10.50
6 11.10 11.40
7 12.00 12.30
8 12.35 13.05
9 13.10 13.40
10 13.45 14.15

Zamieszczamy w Aktualnościach tymczasowo rozkład lekcji i przerw dla zapoznania się ze zmianami. Rozkład ten zamieszczamy na stałe w zakładce Dla rodziców.

Z wizytą u Baby Jagi

 

19 września uczniowie klas IIIa i IIIb wzięli udział w wycieczce do Nieborowa
i Bolimowa. W tym dniu dzieci wcieliły się w role bajkowych postaci Baby Jagi, Jasia i Małgosi. Mogły „polatać” na wyplecionych przez siebie miotłach, piekły paluchy z ciasta, lepiły naczynia z gliny. Fantastyczną zabawę uświetniło ognisko z kiełbaskami.

Budżet Obywatelski 2017/2018 – głosowanie internetowe

 

Głosowanie internetowe

 

Prosimy o Wasze głosy!

 

Zachęcamy do zapoznania się z wnioskami, które dotyczą naszej szkoły:


1 – B0176BD Remont sali gimnastycznej w SP 153, czyli kompleksowy remont sali gimnastycznej (m.in. naprawa dachu, wymiana instalacji c.o., malowanie ścian, wymiana parkietu). Wnioskowana kwota 370 000,00 zł

2 – B0179BD Profesjonalna pracownia nauk ścisłych w SP 153 to remont i wyposażenie pracowni spełniającej normy i potrzeby współczesnej dydaktyki i edukacji. Nowa pracownia przygotowana będzie do prowadzenia w niej zajęć z biologii, chemii, fizyki. Wnioskowana kwota 75 000,00 zł

3 – B0184BD Remont szatni w SP 153 W ramach tego zadania nastąpi remont pomieszczenia, demontaż starych boksów w szatni, zakupione zostaną szafki uczniowskie. Wnioskowana kwota 80 000,00 zł

4 – B0177BD Poprawa bezpieczeństwa w SP 153 i okolicy polegająca na rozbudowaniu/modernizacji sieci monitoringu oraz montażu videodomofonu. Wnioskowana kwota to 12 000,00 zł

5 – B0178BD Multimedialna pracownia językowa w SP 153 to nic innego jak odnowienie i doposażenie sali lekcyjnej przeznaczonej na pracownię językową. Wnioskowana kwota 30 000,00 zł

16.09-01.10 – głosowanie papierowe

16.09 – 08.10 – głosowanie internetowe

 

 

Piknik Rodzinny

Było słodko, sportowo, wesoło i rodzinnie. Pogoda też nam dopisała 🙂 .

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie pikniku. Dziękujemy też wszystkim za tak liczny udział.

Poświęcenie tornistrów

W niedzielę 17 września podczas Mszy Świętej w kościele Dobrego Pasterza o 11:30 odbyło się poświęcenie szkolnych tornistrów.
Niech łaska Boża towarzyszy wszystkim naszym uczniom!

Nauczyciele religii

Zaproszenie

 

Rada Rodziców serdecznie zaprasza na  Piknik Rodzinny.

Spotykamy się 16 września 2017 r. w godzinach 11:00 -14:00 na boisku szkolnym.

 

Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in.: 

Zajęcia pokazowe:
IMPULS
Szkoły Sztuk Walki Wojciecha Adamusika
Akademii Piłki
Akademii Lekkoatletyki AZS Lumumby
Szermierki K.S. Dragon
Łódzkich Mażoretek i Cheerleaderek FAME
Uczniów zapraszamy do udziału w konkursach – wśród nagród zaproszenia do Papugarnii, na pizzę do Pizzerii Fierro oraz do parku trampolin Saltos.
Innymi atrakcjami pikniku będą:
Loteria fantowa, z której przychód zostanie przeznaczony na doposażenie pracowni
harcerze z grami i zabawami
Avon – konkursy, pokazy makijażu
tatuaże dla dzieci
stoisko UMŁ, na którym zostaną przedstawione zasady segregacji śmieci
CZP – wata i popcorn
stolik z ciastami
grill

Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

Nowy rok szkolny 2017/2018

Drodzy Uczniowie

Czeka Was kolejny rok zdobywania wiedzy. Życzymy, aby był nie tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością i zabawą.

Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce, abyście rozwijali swoje talenty i zainteresowania, zawierali wspaniałe i trwałe przyjaźnie, aby zdobywanie wiedzy dało Wam dużo radości.

Szanowni Rodzice

Życzymy Państwu dużo satysfakcji z edukacyjnych osiągnięć Waszych dzieci.

                                                                            Dyrekcja i Grono Pedagogiczne