Zebrania z Rodzicami – 6.09.2018 r.

SP 153 

kl. I-III godz. 17.00

kl. I godz. 18.00  (sala 11)

Gim 14

kl. IV-VIII godz. 17.00

Przydział sal:

4a – 41

4b – 61

4c – 46

4d – 49

5a – 42

5b – 55

5c – 56

6a – 59

6b – 60

7a – 62

7b – 63

8a – 54

Informacja dla Rodziców – Stypendia

Do 15.09.2018 można składać wypełnione wnioski o przyznanie stypendium do pani pedagog w SP 153. Kryterium dochodowe na osobę w rodzinie wynosi 514 zł (od października wyniesie 528 zł). Formularze oraz zasady wypełniania i rozliczania wniosków są dostępne u pedagoga szkolnego w SP 153 oraz na stronie internetowej UMŁ

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/nauka-i-edukacja/stypendia/stypendia-i-zasilki-szkolne/

W trakcie zebrań z rodzicami będzie można pobrać formularze i oddać wypełnione wnioski u pani wicedyrektor w Gimnazjum nr 14 i u pani pedagog w SP nr 153.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w  dniu 3 września 2018 r.

 

godz. 8.00- Msza św. w intencji nowego roku szkolnego  dla wszystkich Uczniów i Rodziców  (w Kościele Dobrego Pasterza).

godz.   9.00 – klasy IV-VIII (sala gimnastyczna Gimnazjum nr 14)
godz. 10.00 – klasy II-III (stołówka SP 153)
godz. 11.00 – klasy I (stołówka SP 153)

 

Czeka Was kolejny rok zdobywania wiedzy. Życzymy, aby był nie tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością i zabawą.

Szczególnie serdecznie witamy pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą. 

         Życzymy Wam dużo sukcesów, radości i uśmiechu. 

PROŚBA DO RODZICÓW

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w przewożeniu ławek i krzeseł do Gimnazjum nr 14 (najlepiej ojców – w miarę możliwości z dostępem do większego środka transportu – samochodu dostawczego).

Do zakończenia remontu nasi uczniowie z klas IV-VIII będą uczyli się w budynku gimnazjum.

Planujemy przewożenie ławek i krzeseł w środę o godz. 11.

Prosimy rodziców o wcześniejsze telefoniczne zgłaszanie się do sekretariatu

tel. 657-12-98.

Z góry dziękujemy za pomoc.

 

Zakończenie roku szkolnego

 22 czerwca – na ten dzień czekaliśmy wszyscy.

Były nagrody, dyplomy i gratulacje dla najlepszych uczniów, podziękowania dla rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Dużo radości, uśmiechów i kwiatów.

Podsumowaliśmy też całoroczny projekt „Klasa na medal”. Tytuł oraz symboliczną tarczę SUPERKLASY  wśród klas I-III zdobyła klasa III c, a wśród klas IV-VII klasa IV a.

Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku!

Wracajcie do szkoły wypoczęci i z uśmiechem na twarzy.

 

 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 

 

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna serdecznie zapraszają na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018które odbędzie się dn. 22 czerwca 2018 r.  

klasy I-II o godz. 9.00
klasy III o godz. 10.00
klasy IV-V o godz. 11.00
klasy VI-VII o godz. 12.00

Projekt o Irenie Sendlerowej

Klasa IIa realizowała projekt o Irenie Sendlerowej we współpracy z Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Czytaliśmy książkę o tej niezwykłej kobiecie, odwiedziliśmy Park Ocalałych, uczestniczyliśmy w warsztatach w muzeum. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą o Irenie Sendler, Januszu Korczaku i Janie Karskim.

Nasza młoda adeptka sceny

Uczennica kl. III c Zosia Kudra należy do zespołu teatralnego „Lustro” w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1. Zespół odnosi dużo sukcesów a przed inauguracją Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Młodych „Dziatwa”  Zosia udzieliła wywiadu dla TVP Łódź.

Dzień Matki

Klasa III c przygotowała uroczystość z okazji Dnia Matki. Mamy obejrzały prezentację – Nasze Wspomnienia z kl.I,II,III. Następnie dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie. Wszyscy obejrzeli galerię portretów oraz uczestniczyli w loterii fantowej. Każda z mam również otrzymała piękną laurkę.

Szanowni Państwo,

 

jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa wraz z Waszymi pociechami na Miejski Dzień Dziecka, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 czerwca. W tym roku ponownie spotkamy się na ulicy Piotrkowskiej i w pasażu Schillera. W godzinach 11:00 – 15:00 na najmłodszych łodzian czekać będzie wiele bezpłatnych atrakcji, w tym gry, pokazy, zawody sprawnościowe i konkursy z nagrodami.

 

Dzień Dziecka jest wyjątkowym świętem – pogodnym, pełnym szczęścia  i  uśmiechu. Jestem przekonana, że czas spędzony na ulicy Piotrkowskiej spełni oczekiwania wszystkich uczestników, nie tylko tych najmłodszych. Zachęcam Państwa do wspólnej zabawy i życzę, aby radość i nastrój dziecięcej beztroski udzieliły się każdemu z nas.

Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi

Podsumowanie projektu prozawodowego  „Poznajemy zawody w najbliższej okolicy”

Dnia 21.05.odbyło się podsumowanie projektu prozawodowego  „Poznajemy zawody w najbliższej okolicy” w którym uczestniczyli uczniowie klasy IIa i IIIc. Na uroczystości byli obecni: pani metodyk – przedstawiciel ŁCDNiKP, Dyrekcja Szkoły oraz  rodzice. Po obejrzeniu prezentacji oraz wystawy związanej z włókienniczą Łodzią, dzieci w zespołach wykonywały wyznaczone zadania. Następnie każda z  grup ubierała w dowolny strój swoich modeli. Na zakończenie odbył się quiz. Klasy otrzymały od Pani metodyk certyfikaty.

Podsumowanie konkursu plastycznego „Namaluj mnie”

Uczniowie klasy IIa i IIIc zostali zaproszeni do Archiwum Państwowego w Łodzi na podsumowanie konkursu plastycznego „Namaluj mnie”. Dzieci otrzymały ciekawe nagrody. Naszej szkole przyznano  wyróżnienie  II stopnia oraz dostaliśmy albumy związane z historią naszego miasta. Po uroczystości  w Ratuszu odbyła się krótka wycieczka po ul.Piotrkowskiej.

 

 

 

 

 

 


Półkolonie letnie

 

Nasza szkoła w czasie ferii letnich w terminie 25.06-29.06. i 02- 06.07. 2018 r. organizuje półkolonie letnie.

 1. Rekrutacja dzieci na półkolonie letnie rozpoczyna się 14 maja 2018 r. od godz. 8.00.
 2. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (30 dzieci tygodniowo) obowiązują zapisy.
  O uczestnictwie dziecka w półkoloniach decydować będzie kolejność zgłoszeń, złożenie w terminie dokumentacji i dokonanie wpłaty.
 3. Rodzice, którzy chcieliby zapisać dziecko na półkolonie letnie proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły, aby:
 • pobrać i wypełnić kartę kwalifikacyjną uczestnika półkolonii
 • pobrać regulamin półkolonii letnich
 • w dniach od 14 maja do 30 maja 2018 r. dokonać wpłaty
 1. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w kwocie 50 zł – na jeden tydzień; 100 zł na dwa tygodnie przelewem na konto szkoły na rachunek:  91 1560 0013 2026 0025 0391 0004 w tytule wpisując: imię i nazwisko dziecka, wpłata na  półkolonie, termin półkolonii (I tydzień; II tydzień; dwa tygodnie).
 2. Brak płatności na konto szkoły do 30 maja 2018 r.  spowoduje natychmiastową anulację rezerwacji (usunięcie dziecka z listy uczestników półkolonii).
 3. Nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem półkolonii należy poinformować szkołę o rezygnacji dziecka z udziału w półkoloniach. Wówczas można ubiegać się o zwrot kosztów. Za pojedyncze dni nieobecności koszty nie zostaną zwracane.
 4. Zwrot będzie przekazany na konto rodzica/opiekuna w przypadku zgłoszonej tygodniowej (5 dni) nieobecności dziecka. Za pojedyncze dni nieobecności nie przysługuje zwrot pieniędzy.
 5. Powyższe zasady rekrutacji na półkolonie letnie podaje się do wiadomości publicznej poprzez stronę internetową szkoły, ogłoszeniu na Librusie oraz na tablicy ogłoszeń w placówce.

Poznajemy savoir-vivre

19 kwietnia w szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty na temat zasad dobrego zachowania się przy stole.

„Klasa na medal”

 W listopadzie 2017 roku w naszej szkole rozpoczęliśmy pilotażową edycję konkursu „Klasa na medal”.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas II – VII w dwu poziomach:

 • klasy IV-VII,
 • klasy II-III.

Celem konkursu jest zainicjowanie pozytywnego współzawodnictwa pomiędzy uczniam i wyłonienie najlepszej klasy, czyli „Klasy na medal”.  Zwycięska klasa powinna tworzyć zgrany zespół, umieć ze sobą współpracować  i wspierać się w trudnych sytuacjach.  Laureaci powinni osiągać bardzo dobre wyniki w nauce a także odznaczać się wysoką kulturą osobistą.

Działalność uczniów jest oceniana przez Szkolną Komisję Konkursową w następujących kategoriach: wyniki w nauce, frekwencja, zachowanie, przestrzeganie szkolnych regulaminów, osiągnięcia w konkursach szkolnych i pozaszkolnych, udział w akcjach prowadzonych na terenie szkoły oraz liczba książek wypożyczonych ze szkolnej biblioteki.

Laureatem konkursu zostanie klasa, która uzyska najwięcej punktów. Laureaci będą wyłonieni  oddzielnie w dwu poziomach- klas młodszych i starszych. Zwycięska klasa otrzyma  tytuł „Klasa na medal” oraz nagrodę niespodziankę.

Podsumowaliśmy wyniki rywalizacji pomiędzy klasami w pierwszym półroczu.

klasy II – III                                                         klasy IV – VII

3 c –  77 pkt.                                                           4 a – 112 pkt.

3 d – 75 pkt.                                                         6 a –  100 pkt.

3 a – 70 pkt.                                                         6 b –    98 pkt.

3 b – 39 pkt.                                                          4 c –    96 pkt.

2 a – 34 pkt.                                                         7 a –   86 pkt.

4 b –   85 pkt.

5 a –    69 pkt.

5 b –    55 pkt.

 

W czerwcu dowiemy się, która klasa zwycięży. Wszystkim życzymy powodzenia!

„Dzień Ziemi”

Z okazji Dnia Ziemi klasy I-III pięknie zaprezentowały różne składniki przyrodnicze.
I miejsce zajęła klasa Ib – słońce,
II miejsce zdobyła kl.IIIb – kwiaty wiosenne,
III miejsce uzyskała kl.IIIa – las.
Klasa Ia prezentowała zwierzęta leśne, IIa – ryby, IIId – ptaki. Klasa IIIc przygotowała poza konkursem występ o tematyce ekologicznej.  Na zakończenie odbyło się podsumowanie projektu „Tradycje wielkanocne w moim domu”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Poznajemy zasady racjonalnego gospodarowania odpadami

W klasach III i VI zostały przeprowadzone zajęcia w ramach programu proekologicznego realizowanego przez MPO Łódź. Klasa IIIc poznała zasady racjonalnego gospodarowania odpadami i prawidłowego korzystania z zasobów natury.

„Poznajemy różne zawody”

 

Kolejne warsztaty z cyklu „Poznajemy różne zawody”. Tym razem klasy IIIc i IIa zgłębiały tajniki pracy agenta ubezpieczeniowego i nauczyciela przedszkola. Zajęcia poprowadzili dziadkowie jednej z koleżanek z klasy IIIc. Dzieci wypełniały umowy ubezpieczeniowe, przypomniały sobie zabawy z przedszkola. Wszyscy dostali upominki od prowadzących.
Serdecznie dziękujemy i zapraszamy innych rodziców i dziadków do współpracy w ramach naszego projektu.

„Spotkanie z Andersenem”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci uczniowie naszej szkoły 6-go kwietnia wzięli udział w „Spotkaniu z Andersenem”.
Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Joannę Jasińską-Koronkiewicz, która zaprezentowała autorskie filmy animowane w technice malarskiej. Poprowadziła także warsztaty literacko-plastyczne i wspólnie z nami czytała baśnie Hansa Christiana Andersena.

Życzenia świąteczne

Zdrowych, pogodnych

Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół  

      życzy

          Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy SP 153

Tradycje wielkanocne w moim domu

Projekt edukacyjny „Tradycje wielkanocne w moim domu” wprowadził nas w klimat zbliżających się świąt. W jego realizację zaangażowały się wszystkie klasy. Każda klasa wykonała Megapisankę. W klasach młodszych przeprowadzony został konkurs „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”. W ramach projektu odbyło się również piątkowe spotkanie seniorów naszej szkole, zorganizowane we współpracy z Radą Osiedla. Organizatorki projektu serdecznie dziękują wszystkim klasom i wychowawcom za zaangażowanie i współpracę.

Klasa II a na warsztatach w Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Klasa IIa na warsztatach w Muzeum Tradycji Niepodległościowych zgłębiała historię powstania hymnu państwowego, godła i flagi. Uczniowie pracowali w grupach układając flagę, ozdabiając pióra do wielkiego orła i grając w „historyczne” memory. Tak rozpoczęto obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przy okazji zaciekawione dzieci zajrzały do więziennych cel, podziwiały stare mundury i broń wojskową. Zaznajomiły się także z postacią i zasługami Józefa Piłsudskiego.

Warsztaty koła prozawodowego

Kolejne warsztaty koła prozawodowego. Uczniowie z kl.IIa i IIIc uczyli się podstaw szycia. Zajęcia prowadziła mama jednego z uczniów z kl.IIIc.

 

Spotkanie wielkanocne

23 marca gościliśmy w naszej szkole seniorów. Spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zorganizowała Rada Osiedla Bałuty Doły. Przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów, wzajemnie składane życzenia, miła atmosfeta sprawiły, że na twarzach naszych gości pojawił się uśmiech.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

Wyzwanie to ubranie…

Wyzwanie to ubranie… W trakcie warsztatów plastycznych w Muzeum Sztuki nasi uczniowie wcielili się w role „małych projektantów mody”.

 

„Najładniejszy Mazurek”

Natalia Steglińska i Kasia Szukalska z klasy7a zajęły lll miejsce w konkursie dla gimnazjów i szkół podstawowych Najładniejszy Mazurek”

Drzwi otwarte

Drzwi otwarte w naszej szkole –

 

Dziękujemy Rodzicom, Dziadkom i Dzieciom za liczne przybycie, duże zainteresowanie pracą naszej szkoły, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas. 

 

Do zobaczenia we wrześniu!

 


Nasze „Pożeraczki Książek”

Rozstrzygnięcie konkursu „Pożeracze Książek” w Gimnazjum nr 10.
I miejsce z maksymalną ilością punktów zdobyła
Roksana Gulińska z klasy VI a.
Wyróżnienie otrzymały: Pola Orłowska VI b i Maria Kaźmierczak VI b.

Zajęcia w ramach projektu „Poznajemy różne zawody”

Kolejne zajęcia w ramach projektu „Poznajemy różne zawody”. Tym razem uczniowie z kl.IIa i IIIc byli w warsztacie szewskim, u optyka i fotografa.

Szewc, którego odwiedziliśmy, od kilku lat wykonuje buty dla Jurka Owsiaka na finał WOŚP. W zakładzie fotograficznym obejrzeliśmy kolekcję starych aparatów i zdjęć.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wytańczony medal Kacpra

Kacper Urbański ucz. kl. IIId zdobył Srebrny Medal w XXXI Mistrzostwach EGURROLA DANCE STUDIO, które odbywały się w dniach 16-18 lutego w Warszawie.

To już kolejne zwycięstwo Kacperka, który świetnie tańczy i zdobywa nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019

Szanowni Rodzice/Opiekunowie dzieci siedmioletnich

 

01 marca 2018r. r. rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do klas pierwszych:

–  ogólnodostępnych, która będzie trwała do 28 marca 2018r.

–  sportowych, która zakończy się 21 marca 2018 r.

 

W elektronicznym naborze do klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczą jedynie szkoły publiczne prowadzone przez Miasto Łódź.

Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu:

lodz.elemento.pl

Logowanie do systemu

Zasady naboru uczniów na rok szk. 2018/2019 zamieszczone są na stronie UMŁ

Zasady naboru

„Poczytaj mi Babciu, poczytaj mi Dziadku”

24 stycznia gościliśmy w  szkole nasze cudowne Babcie i wspaniałych Dziadków. Przygotowana przez nas uroczystość  została zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.  Wszyscy wspaniale się bawiliśmy w Akademii Pana Kleksa. Nasi goście czytali wiersze, ozdabiali portret Pana Kleksa,  przedstawili  scenkę do wiersza  „Rzepka”.
Na  zakończenie pozowali do wspólnej fotografii.

Dziennik Łódzki

Projekt „Poznajemy różne zawody”

Uczestnicy projektu prozawodowego z kl.IIa i IIIc poznali pracę piekarzy i tapicerów. W piekarni zostali poczęstowani przez właścicieli słodkimi rogalami.

Nauczyciele realizujący projekt- p.J.Głuszkowska, p.D.Matzner.

„Ratujemy i uczymy ratować”

W klasach III realizowany jest Program Fundacji WOŚP  „Ratujemy i uczymy ratować” przez nauczycieli – p.I.Nałęcką, p.J.Głuszkowską, p.D.Matzner, p.B.Marszałek i p.M.Sajewicza. Dzieci na zakończenie zajęć otrzymają certyfikaty.

Przedstawienie Jasełkowe dla przedszkolaków.

9 stycznia gościliśmy w naszej szkole dzieci z okolicznych przedszkoli. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i obejrzenie naszych Jasełek.

Zapraszamy do nas wszystkich przedszkolaków i ich rodziców

14 marca na Drzwi otwarte.

Ferie zimowe na półkoloniach

W okresie ferii zimowych Miasto Łódź w 48 szkołach lub placówkach oświatowych będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii.
Zajęcia odbywać się będą w godzinach 8 – 16.
Organizatorzy wypoczynku – Szkoły pobierają opłatę za pobyt dziecka w wysokości 10 zł za jeden dzień pobytu, która przeznaczana jest na zapewnienie uczestnikom wyżywienia
Rekrutacja rozpocznie się 11 grudnia 2017 roku i prowadzona będzie indywidualnie przez każdą placówkę
Wykaz Organizatorów Wypoczynku w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży 
w okresie ferii zimowych od 29 stycznia do 11 lutego 2018 roku.

Wykaz placówek