dzieci

Dzień Ziemi 2021

 
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w akcję Samorządu Uczniowskiego na rzecz naszej planety i pochwalili się swoimi dokonaniami.🌎Lenka posprzątała z tatą las.🌲 Ojj, nazbierali dużo śmieci. Kalina, Michalina, Kacper i Lenka posprzątali plażę i las w Arturówku. 🌊🌳
Wiktoria F, Wiktoria S i Mikołaj pokazali nam jak należy segregować śmieci. Dla tej trójki używanie hulajnogi jest lepszym środkiem transportu.🌞🚲🛴
Nasze starsze uczennice również wybierają bycie „EKO”. Marcelina wybiera doniczki torfowe do swoich sadzonek – to ekologiczny sposób na uprawę roślin.🌿🌱 Natalia pije wodę w butelkach z filtrem i używa szamponu w kostce. 👍Klaudia interesuje się makijażem artystycznym i wie jak ważny jest demakijaż. Zamiast jednorazowych płatków kosmetycznych używa wacików wielorazowego użytku, które można wyprać. ♻️
Planeta Ziemia byłaby z Was dumna! ❤️
 

Kolejne spotykanie w ramach ogólnopolskiego projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”.

I kolejny raz spotykamy się w ramach ogólnopolskiego projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”. 💻 Tym razem lekcję języka angielskiego przeprowadziła pani Hanna Klemm.👩‍🏫

Uczniowie mieli okazję poznać nietypowe święta w krajach anglojęzycznych. 🌍 
Klasa 6a bardzo aktywnie brała udział w spotkaniu.👏👍 Niektórzy mogli pochwalić się swoją wiedzą historyczną o Anglii, inni dopytywali o ciekawostki związane ze świętami… 😍 6a – tak trzymać! 💪

Dziękujemy serdecznie za interesujące zajęcia. 👌

KWIECIEŃ MIESIĄCEM KSIĄŻKI

Gazetka okolicznościowa „Gazeta Zamkowa” już gotowa!
Wydanie literackie stylizowane na XIX-wieczne na podstawie „Zemsty” A. Fredry w wykonaniu uczniów  klasa 7a, 7c pod kierunkiem p. Anety Ogińskiej-Haze.
 
Scena nie tylko teatralna.
Zamiast kartkówki z lektury – płyta CD? Dlaczego nie!
Uczniowie klas 7a i 7c zapraszają do obejrzenia projektu: Gdyby bohaterowie „Zemsty” Aleksandra Fredry zapragnęli zostać gwiazdami sceny, to propozycje hitów są gotowe. Prace powstały pod kierunkiem p. Anety Ogińskiej-Haze. 

Klasa 4b zaprasza do obejrzenia prac inspirowanych fragmentem „Pana Tadeusza” pt. „Zachód słońca”. Niektórzy uczniowie mierzyli się też z zadaniem literackim: Czy to trudno być poetą? Próbowali dodać coś od siebie do tekstu Adama Mickiewicza.

Prace powstały pod kierunkiem p. Anety Ogińskiej-Haze.

 Link

Światowy Dzień książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień książki i Praw Autorskich (2)

https://view.genial.ly/5e9c37aab65e370dac7ce380/interactive-image-ciekawostki-ksiazkowe?fbclid=IwAR117cwDl920vbUNP0IUz_httOKlLf8TA94Cpb7F8XRUPNpsyvUQlXMvsUo

https://www.magazynvip.pl/ciekawe-fakty-o-ksiazkach/

 

Szkolny konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną ,,Chrystus zmartwychwstał”

Klasy I-IV

I miejsce Aleksandra Szczepaniak kl. IIIC

II miejsce Kamil Pilarski kl. IB

III miejsce Franciszek Barański kl. IVB

Wyróżnienia:

Wojciech Sendra kl. IIA

Ignacy Markowski kl. IIIB

Krzysztof Wróbel kl. IVA

Mikołaj Czyż kl. IIC

Nataniel Bąk kl. IA

Zuzanna Kędziora kl. IVB

Klasy V –VIII

I miejsce Natalia Borowska z kl. 7a

Bartosz Derdzikowski z kl. 6c

Wyróżnienie –

Kacper Osiński z kl. 7b

                                                               Gratulujemy!

Udział w ogólnopolskim projekcie „Zaproś mnie na swoją lekcję”

 

Klasa VII B bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Inicjatywa ta umożliwia zdalne spotkania z nauczycielami, specjalistami z wielu dziedzin nauki, twórcami popularnych stron, projektów i blogów, którzy w formie wymiany, realizują wzbogacające treści programowe podczas lekcji online. 👩‍🎓👨‍🎓📝📚💻

W tym tygodniu w ramach godziny wychowawczej odwiedziła nas p. Ewa Przybysz-Gardyza (nauczycielka j. angielskiego, ambasadorka programu eTwinning, autorka bloga www.dlanauczycieli.blogspot.com), która przedstawiła różne sposoby nauki słownictwa.📑💬🔝

Serdecznie dziękujemy za inspirującą lekcję pełną ciekawych pomysłów – klasa VII B z wychowawcą.👌

„Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”

 

6 marca to Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych, czyli ludziach, którzy podczas II wojny światowej z narażeniem własnego życia ratowali przed śmiercią Żydów.

W pobliżu naszej szkoły w Parku Ocalałych również upamiętniono tych niezwykłych bohaterów. Możemy tam znaleźć tabliczkę z napisem Jan Joniuk.

Tego cichego bohatera ostatniej wojny upamiętniono także w naszej szkole. W dniu 6 czerwca 2019 r. nadano jego imię pracowni historycznej. Znajduje się tam gablota ze zdjęciami dokumentującymi niezwykłe wydarzenia z czasów wojny.

Jan Joniuk

Pyszne obiady w nowoczesnej kuchni

Z wielką przyjemnością informujemy, że od poniedziałku 22 lutego obiady w naszej szkole będą przygotowywane  w nowoczesnej, pięknej kuchni. Szkolna kuchnia błyszczy blaskiem nowych urządzeń. Wyremontowana została również stołówka. 

Kiermasz walentynkowy

Szanowni Państwo, emocje po walentynkowym tygodniu w naszej szkole powoli opadają, a my wspominamy uśmiechnięte dziecięce buzię, mnóstwo zaangażowania, pracy i ekscytacji, która towarzyszyła naszym uczniom podczas przygotowania kiermaszu, a potem uczestniczenia w nim. Było pięknie! ❤️❤️❤️
W ramach kiermaszu udało się nam zebrać 1618,10 zł!!! 💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗
Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie, które Państwo okazali. To Wy i nasi uczniowie, Wasza praca i zaangażowanie, sprawiły, że kiermasz odbył się i sprawił tyle radości. 💕💕💕💕💕
Zgodnie z założeniami, pieniądze z kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do naszych klas. Dziękujemy! ❤️

,,eTwinning School”

Mali eTwinerzy z SP 153 zakończyli kolejny projekt eTwinning.
Projekt był realizowany z okazji 15-lecia programu e Twinning z udziałem uczniów i nauczycieli z kilkudziesięciu placówek z całej Polski. 15-lecie e Twinning stało się okazją do rozwijania umiejętności programowania/kodowania oraz kształcenia kompetencji informatycznych i społecznych. Część zadań projektowych wykonywana była w czasie nauki zdalnej.
W projekcie nie zabrakło aktywności związanych z doskonaleniem wypowiadania się w języku ojczystym. Uczniowie poznali historie programu eTwinning oraz wyrażali swoje opinie na temat współpracy w projektach. Nowatorskie i bardzo atrakcyjne dla uczniów było uczestnictwo w lekcji multimedialnej, stworzonej w aplikacji Nearpood.
Zwieńczeniem pracy naszych wspaniałych e Twinerów jest wspólna fotografia z flagą prezentującą Europejską Odznakę ,,eTwinning School”, która została przyznana naszej szkole za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie we współpracę projektową i aktywność w programie.
 
 

Wyniki konkursu „Piosenka jest dobra na wszystko”

 

W konkursie przyznano dwa pierwsze i dwa drugie miejsca.

I miejsceAleksandra Jóźwiak (kl. 4 b) oraz siostry Sofija i Milena Nowickie (kl. 1b, 4a)

II miejsceJessica Jurczyńska (kl. 3a) oraz Oliwia Ozeg (kl. 3c)

III miejsca nie przyznano

Dziękujemy bardzo za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

Zapraszamy do obejrzenia najlepszych występów.

Pada śnieg

Pięknie żyć

Informacja dot. biblioteki szkolnej

Z dniem 18 stycznia 2021 roku biblioteka szkolna czynna jest w dniach:
poniedziałek- wtorek – czwartek -piątek w godzinach 9.00 – 14.00.
W środę biblioteka nieczynna.
Uczniowie klas IV – VIII zamawiają książki przez Librus.

Półkolonie 2021 r.

 

Informacje dla rodzica:

1. Prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę.

2. Obiad przewidziany jest około godz. 13.00, prosimy o zapewnienie drugiego śniadania i soku/wody.

3. Na poniedziałek 4 i 11 stycznia będzie potrzebny strój sportowy.

4. Prosimy o wpłaty: 1 tydzień – 60zł (4 dni), 2 tydzień – 75 zł (5 dni); dwa tygodnie – 135 zł, przelewem na konto szkoły na rachunek:

91 1560 0013 2026 0025 0391 0004

w tytule wpisując: imię i nazwisko dziecka, wpłata na półkolonie, termin półkolonii ( I tydzień, II tydzień, dwa tygodnie).

Wpłaty trzeba dokonać w dniach 1-3 stycznia 2021 r. Jeżeli wpłata będzie z datą grudniową, nie zostanie zaksięgowana. Potwierdzenie wpłaty należy przesłać na email: kontakt@sp153.elodz.edu.pl lub przynieść wydruk w dniu 4 stycznia 2021 r.

Wyniki konkursu angielskiej piosenki świątecznej

Mamy zaszczyt ogłosić wyniki konkursu angielskiej piosenki świątecznej:
I miejsce- Milena Nowickaja kl.4a
II miejsce- Aleksandra Jóźwiak kl.4b
III miejsce- Sandra Sadzik kl.7b
 
Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów! 
 
 

PODZIĘKOWANIE – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM! 

      

     Składamy serdeczne podziękowanie uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły, którzy wsparli naszą akcję na rzecz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Złotniczej 10 w Łodzi.

  Wspólnie zebraliśmy dużą ilość wspaniałych prezentów. Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za okazane serca, wrażliwość i zaangażowanie oraz mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu spełnimy marzenia seniorów.  

 Pracownicy DPS-u w imieniu podopiecznych na Facebooku zamieścili piękne podziękowanie i złożyli nam życzenia zdrowych, pogodnych świąt. 

Dyrektor szkoły i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

 

 

KLASOWY LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

Pisanie listów do św. Mikołaja jest pięknym zwyczajem, dzięki któremu doświadczamy magicznej atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Zrobili to również uczniowie naszej szkoły. Wszystkie listy są niezwykłe i przemyślane. Opowiadają o najskrytszych marzeniach i najważniejszych rzeczach dla uczniów.

Czekamy Mikołaju Święty na Twoje PREZENTY !!!

Zapraszamy do obejrzenia i przeczytania listów w prezentacji multimedialnej.

List do Świętego Mikołaja-prezentacja

KONKURS NA LOGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

Szkolny konkurs na logo Samorządu Uczniowskiego wygrał Maksymilian Świegocki z klasy VII A. Maks stworzył bardzo ciekawą pracę. Projekt został wykonany w programie Inkscape. Serdecznie gratulujemy!!!

Zmiany w kalendarzu roku szkolnego

Ze względu na zmiany w kalendarzu roku szkolnego dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych zaplanowane na 4 i 5 stycznia 2021 r. przełożone zostają na 30 kwietnia i 4 maja 2021 r. (na podstawie Rozporządzenia MEiN z dnia 27.11.2020 r.)

Ferie zimowe   4-17.01.2021 r.

 

Zapraszamy do udziału w akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”

Samorząd Uczniowski

zaprasza całą społeczność naszej szkoły: pracowników, uczniów oraz rodziców do udziału w akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” na rzecz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Łodzi przy ul. Złotniczej 10. W ten sposób chcemy spełnić marzenia seniorów, którzy napisali wzruszające listy do św. Mikołaja z prośbą o drobne podarunki świąteczne.

Możecie przynosić do szkoły upominki dla kobiet i mężczyzn: skarpety, rajstopy, ciastka, soczki, czekolady i inne słodycze, a także kosmetyki, dezodoranty, perfumy, mydła, wodę po goleniu, artykuły higieniczne, chusteczki nawilżające, pędzle i maszynki do golenia, kremy oraz wszystko co wam przyjdzie do głowy.

Pamiętajcie, że rzeczy powinny być z długim terminem ważności!

 Upominki zbieramy do 16.12.2020 r., należy je przekazać pracownikom obsługi. Powinny być zapakowane i podpisane: imię i nazwisko ucznia oraz klasa.

 Zróbmy seniorom wspaniałe święta, niech i do Nich przyjdzie Mikołaj.

Liczy się inicjatywa, pamięć i okazane serce.

 

                                                                                     Opiekunowie   

                                                                           Samorządu Uczniowskiego

 

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski SP 153 zachęcił wszystkich uczniów naszej szkoły do stworzenia wirtualnego drzewa życzliwości.
I choć widok za oknem pokazuje, że liście już prawie opadły, to w naszej społeczności jesienne liście wciąż są kolorowe i pełne ciepłych słów…
W tym roku obchodziliśmy Dzień Życzliwości zdalnie. Jednak odległość i ekran komputera nie stanął nam na przeszkodzie by nieść uśmiech. Uczniowie przygotowali liście, na których umieścili pozytywne hasła, pozdrowienia i życzenia.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
 
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pracami naszych uczniów na Facebooku.
Życzymy Wszystkim więcej optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka, uśmiechu i radości.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

„Ten świat potrzebuje nowego rodzaju armii – armii życzliwości.”

                                                                                  Cleveland Amory


21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Samorząd Uczniowski SP 153 dołącza do akcji promowania życzliwości.
Prosimy zatem naszych uczniów i nauczycieli o zaangażowanie i przygotowanie kolorowych jesiennych liści, na których znajdzie się kilka miłych słów lub pozdrowień. Liście i napisy mogą być wykonane na kolorowym papierze dowolną techniką.

Zdjęcia waszych liści prosimy przesyłać na maila opiekuna samorządu do p. Klaudii Marciniak

k.marciniak@sp153.elodz.edu.pl lub na czacie na Teamsie do 20 listopada.

 

 

Zdalna Szkoła+

,,Zdalna Szkoła+ -wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” to projekt realizowany przez Urząd Miasta Łodzi, dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Miasto Łódź przystąpiło do kolejnego konkursu grantowego ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa pod nazwą:

,,Zdalna Szkoła+ – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Po złożeniu wniosku oraz podpisaniu umowy Miasto Łódź otrzymało dofinansowanie w kwocie 164 999,61 zł.

W ramach otrzymanego grantu planowany jest zakup 58 laptopów, które zostaną przekazane do 36 szkół podstawowych z terenu Gminy Miasta Łódź.

Zgodnie z założeniami programu zakupione laptopy przekazane zostaną m.in. dzieciom z rodzin wielodzietnych 3+, znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji.

Po zakończeniu pandemii zakupione w ramach programu „Zdalna szkoła+” laptopy wrócą do szkół i będą wykorzystywane przez uczniów i nauczycieli.

Nasza szkoła wzięła udział w tym projekcie i otrzymaliśmy 3 laptopy.
 

https://uml.lodz.pl/edukacja/projekty-edukacyjne/projekt-zdalna-szkola-plus/

 

Wielka Zbiórka Książek

 
Mamy to!!!💪😁
Zakończyliśmy zbiórkę książek z wynikiem 327 sztuk 😍
Książki zostały posegregowane, zapakowane i wyruszyły w drogę do magazynu Fundacji Zaczytani.org 🚗
Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie w akcję Wielkiej Zbiórki Książek
 

Przegląd twórczości uczniów SP 153 – rymujemy na Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie wzięli udział w konkursie, który miał na celu wyłonienie najpiękniejszych wierszy i rymowanek opisujących w zabawny sposób nauczycieli.

Oprócz laureatów wyróżniono również prace, które odznaczały się kreatywnością i estetyką wykonania. Ogłoszenie wyników w czwartek.

 

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy

Drodzy uczniowie!
Z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy do wspólnej zabawy polegającej na rozpoznawaniu nauczycieli na ich zdjęciach z dzieciństwa.
Zapoznajcie się z fotografiami umieszczonymi na pierwszym piętrze.
Zasady są proste, musicie dopasować numerek przy zdjęciu do nazwiska nauczyciela. Kartki z waszymi propozycjami przekazujecie wychowawcom klas. Osoby, które trafnie wytypują jak najwięcej nauczycieli otrzymają ciekawe nagrody.
 
Życzymy udanej zabawy!
 

Zmiana godziny zajęć

Od poniedziałku 21 września ulegają zmianie godziny zajęć.

Plan dzwonków:
lekcja
0 7.05 7.50
1 8.00 8.45
2 8.55 9.40
3 9.50 10.35
4 10.45 11.30
5 11.40 12.25
Pierwsza przerwa obiadowa
6 12.45 13.30
Druga przerwa obiadowa
7 13.50 14.35
8 14.45 15.30
9 15.40 16.25

Zarządzenie Dyrektora Szkoły w sprawie dodatkowych, wolnych dni od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

 

 

Zarządzenie nr 5/2020/2021
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 153 w Łodzi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi
z dnia 15 września 2020r.
w sprawie
dodatkowych, wolnych dni od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603), zarządzam, co następuje:


§ 1
Po uzgodnieniu z
Radą Pedagogiczną (31 sierpnia 2020 r.);
Radą Rodziców (14 września 2020 r.);
ustala się następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w Szkole Podstawowej Nr 153 w Łodzi:

02 listopada 2020
04 stycznia 2021
05 stycznia 2021
25-27 maja 2021
04 czerwca 2021
22 czerwca 2021

Oraz na podstawie „art. 74 Karty Nauczyciela”
14 października 2020
§ 2
Szkoła w w/w dniach zapewnia uczniom zajęcia opiekuńcze w godzinach od 7.00 do 16.00

§ 3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 15 września 2020 r.

§ 4
Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej, dzienniku Librus oraz w księdze zarządzeń.


                                                                  DYREKTOR SZKOŁY

REGULAMIN PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W CZASIE PANDEMII COVID-19 od 1 września 2020 r.


Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych MZ, GIS i MEN.


1. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki szkolnej od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 – 14.00.
2. Maksymalnie do biblioteki mogą wejść dwie osoby: jedna wypożyczająca, druga oczekująca (w wyznaczonej strefie). Pozostałe osoby oczekują na korytarzu szkolnym.
3. Uczeń przed wejściem do biblioteki dezynfekuje ręce.
4. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość – rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m.
5. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie nauczyciel bibliotekarz.
6. Obsługa czytelnika ograniczona jest do minimum, tj. do wydania lub przyjęcia zwrotu książek – nie należy tworzyć skupisk, tym bardziej w pomieszczeniach zamkniętych.
7. Zwracane książki odkładane będą w wyznaczone miejsce i poddane będą minimum 3 dniowej kwarantannie.
8. Aby uniknąć większej liczby uczniów w bibliotece uczniowie mogą wypożyczać książki podczas przerw jak również, za zgodą nauczyciela, podczas lekcji.
9. Zapewnia się, w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia – co godzinę.
10. Regularnie będą czyszczone powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowych, blaty.

Godziny pracy pedagoga i psychologa szkolnego

Pedagog: pani Agnieszka Korczyńska

Godziny pracy:

1 i 3 tydzień miesiąca

pn    – 

wt 12.00 – 16.00

śr  12.30 – 16.00

czw    –

pt 12.00 – 15.30

2 i 4 tydzień miesiąca

pn    7.30 – 10.00

wt  7.30 – 10.30

śr  9.30 – 12.00

czw    –

pt  7.30 – 10.30

Psycholog: pani Jolanta Starosta

Godziny pracy:

pn  11.00 – 17.00

wt  8.45 – 12.45

śr  12.00 – 17.00

czw  8.45 – 15.45

pt    –

Zebrania z Rodzicami

8 września 2020 – klasy I-IV

klasa

wychowawca

Godz./wejście

Sala

1a

p.A.Zajder

17.00 -wejście główne

 12

1b

p.D.Glinkowska-Szkudlarek

17.00- wejście od strony boiska

16

2a

p.D.Matzner

17.10-wejście główne

11

2b

P.A. Chmielecka

17.10 -wejście od strony boiska

19

2c

p.M.Majak

17.20 – wejście główne

29

3a

p.J.Głuszkowska

17.20 -wejście od strony boiska

17

3b

p.B.Jagielska

16.40 -wejście główne

21

3c

p.A.Piekarska

16.40 -wejście od strony boiska

13

4a

p.D.Sobajda

16.50 -wejście główne

15

4b

p.E.Plesińska

16.50- wejście od strony boiska

22

9 września 2020 –  (klasy V-VIII)

klasa

wychowawca

Godz./wejście

sala

5a

p. K. Cichomska

16.40-wejście główne

29

6a

p. M. Sajewicz

16.40- wejście od strony boiska

27

6c

p. M. Holtz

17.00- wejście główne

26

6d

p. A. Kaczmarska

17.00- wejście od strony boiska

21

7a

p. A. Polus-Krupska

17.10-wejście główne

23

7b

p. K. Marciniak

17.10- wejście od strony boiska

28

7c

p. A. Ogińska-Haze

17.20 -wejście główne

24

8a

p. S. Bielawski

17.20- wejście od strony boiska

B

8b

p. J. Tułodziecka-Wójcik

17.25-wejście główne

22

Dzwonki

Lekcje standardowe

0  7.05 – 7.50

1.  8.00 – 8.45

2.  8.55 – 9.40

3.  9.50 – 10.35

4.  10.45 – 11.30

5.  11.40 – 12.25

6.  12.45 –  13.30

7.  13.40 – 14.25

8.  14.35 – 15.20

9.  15.30 – 16.15

10.  16.25 –  17.10

 

Lekcje przesunięte kl 1-3

1. 8.10 – 8.55

2. 9.05 –  9.50

3. 10.00 – 10.45

4. 10.55 – 11.40

5. 11.50 – 12.35

6. 12.55 – 13.40

7. 13.50 – 14.35

8.  14.45 – 15.30

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 1 WRZEŚNIA 

uczniowie bezpośrednio wchodzą do sal/wychodzą tym samym wyjściem

 

Wejście od boiska

GODZ.

KLASA

SALA

8.50

7A

23

9.00

7B

28

9.15

7C

24

9.40

4a

29

10.00

4b

22

10.30

2a

15

10.45

2b

Stołówka szkolna

11.00

2c

Sala gimnastyczna

 

Wejście główne

8.50

8a

29

9.10

8b

22

9.30

5a

15

9.50

6a

27

10.10

6c

26

10.20

6d

21

10.45

3a

17

11.00

3b

23

11.10

3c

13

 

 

KLASY PIERWSZE

O GODZ. 12.00 SPOTYKAMY SIĘ NA BOISKU SZKOLNYM, PO PRZYDZIELENIU DZIECI DO KLAS WYCHOWAWCY ZAPROWADZĄ DZIECI DO SAL.

 

 DRODZY RODZICE

Prosimy o:

 1. zasłonięcie ust i nosa po wejściu do szkoły, dezynfekcję rąk

 2. niegrupowanie się

 3. zachowanie stosownych odstępów

* z dzieckiem może wejść do szkoły jeden rodzic

Informacje dla rodziców uczniów klas pierwszych

Wyprawka pierwszoklasisty powinna zawierać:

 

 • 2 miękkie ołówki do pisania w liniaturze
 • Kredki ołówkowe – miękkie
 • Pastele olejowe
 • Temperówkę
 • Gumkę, linijkę, klej w sztyfcie.
 • Nożyczki z zaokrąglonymi czubkami
 • Blok rysunkowy A-4
 • Papier kolorowy
 • Blok techniczny z białymi i kolorowymi kartkami A-4
 • Plastelina + tekturowa podkładka
 • Zeszyt 16 kartkowy w trzy linie z zaznaczoną linią czerwoną
 • Zeszyt w kratkę 16 kartkowy z zaznaczoną linią czerwoną
 • Patyczki do liczenia
 • Notesik mały w kratkę jako dzienniczek w I semestrze
 • Teczka papierowa – wiązana na prace
 • Teczka z gumką
 • Strój na W-F : tenisówki z gumową podeszwą, koszulka biała z krótkim rękawem, krótkie spodenki lub getry ( dziewczynki). Wszystko podpisane w worku .
 • Obuwie na zmianę po szkole.
 • Przezroczyste okładki na zeszyty i elementarz

      

WSZYSTKIE PRZYBORY SZKOLNE MUSZĄ BYĆ PODPISANE !

 

Wyprawka będzie zostawiana w klasie w szufladach. Przypominamy, że w związku z pandemią dzieci nie mogą sobie pożyczać przyborów.

 

Nie kupujemy korektora i długopisów!!!

Podziękowanie

Drodzy Rodzice, to był dla Was ciężki rok szkolny, wiem ile pracy wielu z Was włożyło aby dzieciaki w tym trudnym okresie rozwijały się i uczyły na tym samym poziomie co w pierwszym semestrze.
Dziękuję Wam serdecznie za tą prace i trud opieki. Żywię nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do szkół.
Jednocześnie składam w Wasze ręce życzenia spokojnych wakacji, wolnych od trosk obecnej pandemii.

Dyrektor szkoły

Piotr Szymański

Przedwakacyjne porządki

Prosimy tych uczniów, którzy nie przygotowali szafek do wakacji -:), aby do wtorku (30.06) opróżnili szafki i oddali kluczyki. Po tym dniu zawartość szafek zostanie wyrzucona do śmieci.

Terminy i procedury oddawania podręczników i książek do biblioteki szkolnej.

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2019/2020 prosimy o zapoznanie się z terminami i procedurami oddawania podręczników i książek do biblioteki szkolnej.
1. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu książek/podręczników powinien być w maseczce oraz rękawiczkach. Obowiązuje zasada zachowania odpowiedniego dystansu – min. 2 m. od drugiej osoby.
2. Przy wyznaczonym do zwrotu stanowisku może przebywać wyłącznie jedna osoba.
3. Przyjmowane są tylko pełne komplety (nie przynosimy materiałów ćwiczeniowych
i podręczników do religii).
4.Uczeń/rodzic odkłada książki/podręczniki w wyznaczonym przez nauczyciela miejscu.
5. Za podręczniki zniszczone lub zagubione Rodzic, zgodnie z regulaminem, zobowiązany jest do wniesienia opłaty w określonym terminie.
6.Za książki zniszczone lub zagubione Rodzic zobowiązany jest do odkupienia takiej samej pozycji lub wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza.
7. Rodzicom i uczniom przypomina się o zasadach zwrotu wypożyczonych podręczników zgodnie z zapisami regulaminów: zwrot podręczników w kompletach, usunięcie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki.
8. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia Rodzic zobowiązany jest do wpłaty, o czym zostanie poinformowany przez wychowawcę.
9. Wszystkie zwrócone książki podlegają kwarantannie.
10.W tym samym czasie uczeń/rodzic opróżnia szafki i pozostawia je otwarte.
11.Z szafek, które nie zostaną opróżnione pozostawione rzeczy będą wyrzucone.
Terminarz zwrotu książek/podręczników:
19.06. (piątek) w godz. 8.00 – 10.00 – kl. 8a ; 10.00 – 12.00 – kl. 8b; 12.00 -14.00 – kl. 6a
22.06. (poniedz.) w godz. 8.00 – 10.00 – kl. 6b ; 10.00 – 12.00 – kl. 6c; 12.00 -14.00 – kl. 5a
23.06. (wtorek) w godz. 8.00 – 10.00 – kl. 5b ; 10.00 – 12.00 – kl. 5c; 12.00 -14.00 – kl. 5d
24.06. (środa) w godz. 8.00 – 10.00 – kl. 4a ; 10.00 – 12.00 – kl. 3a; 12.00 -14.00- kl. 3b
25.06. (czwartek) w godz. 8.00 – 10.00 – kl. 2a ; 10.00 – 12.00 – kl. 2b; 12.00 -14.00 – kl. 2c
29.06. (poniedz.) w godz. 8.00 – 10.00 – kl. 1a ; 10.00 – 12.00 – kl. 1b; 12.00 -14.00 – kl. 1c
30.06. (wtorek) w godz. 8.00 – 10.00 – kl. 7a ; 10.00 – 12.00 – kl. 7b

Procedura oparta o wytyczne Biblioteki Narodowej oraz Ministerstwa Zdrowia.

Organizacja egzaminu ósmoklasisty

Szczegóły organizacji egzaminu na terenie szkoły:
• W dniach egzaminów członkowie zespołów nadzorujących oraz pozostali nauczyciele stawiają się w szkole na godz. 8. 00.
• 16, 17.06. – język polski, matematyka
Uczniowie wchodzą w następującej kolejności:
Sala 26 – 8.30 (wejście główne)
SG – 8.30 – wejście przy sali gimnastycznej
Sala 15 – 8.45 – wejście główne
• 18.06. – język angielski
Sala 15 – 8.30 –wejście główne
Sala 26 — 8.30 –wejście od boiska
Sala 27 – 8.45 – wejście główne
Sala 28 – 8.45 –wejście od boiska
Sala 29 – 9.00 – wejście główne

Uczniowie (w maseczkach) będą wchodzić pojedynczo w odstępach
1-2 minut, nie schodzą do szatni, idą bezpośrednio pod salę egzaminacyjną. Tam przewodniczący komisji wylosuje numerek stolika, po okazaniu dowodu tożsamości uczeń wejdzie na salę. Po zajęciu miejsca może zdjąć maseczkę. Uczniowie nie przynoszą żadnych rzeczy (oprócz przyborów do pisania, linijki na matematykę).
Po zakończonym egzaminie ucznia sprowadza jeden z nauczycieli dyżurujących na korytarzu. Uczniowie wychodzą wyjściem, którym wchodzili.
Nauczyciele dyżurujący muszą zadbać, aby uczniowie nie grupowali się.
Szczegółowe listy przydziałów do sal egzaminacyjnych przekażą wychowawcy klas 8.

INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

HARMONOGRAM EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

16.06.- godz. 9.00 – język polski

17.06. – godz.9.00 – matematyka

18.06. – godz.9.00 – język angielski

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.

4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych: czarny długopis, linijka, cyrkiel. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

6. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

7. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

· podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie

· wychodzi do toalety

· kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

8. O godzinie wyznaczonej przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego uczniowie wchodzą do szkoły pojedynczo wyznaczonymi wejściami, następnie będą kierowani do odpowiedniej sali egzaminacyjnej pojedynczo, okazując dokument tożsamości , w maseczkach zakrywających usta i nos, dezynfekują ręce.

Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).

9. Każdy zdający zajmuje miejsce przy stoliku, którego numer został dla niego wylosowany przez przewodniczącego zespołu nadzorującego lub wyznaczoną osobę z zespołu

10. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej.

W przypadku konieczności wyjścia z sali zdający sygnalizuje taką potrzebę przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego na wyjście, zdający pozostawia zamknięty arkusz egzaminacyjny na swoim stoliku, a czas jego nieobecności jest odnotowywany w protokole przebiegu egzaminu w danej sali.

Wychodząc z sali egzaminacyjnej oraz poza salą egzaminacyjną, zdający zakrywa usta i nos.

11. Po zajęciu miejsc przez wszystkich zdających a przed rozpoczęciem egzaminu przewodniczący zespołu nadzorującego informuje uczniów o:

· zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi

· obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym

· niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką

· konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.

a. o zasadach zachowania się podczas sprawdzianu

b. o dodatkowych 5 minutach przeznaczonych na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi do zadań zamkniętych na kartę odpowiedzi po zakończeniu czasu przewidzianego na rozwiązanie zadań (dotyczy zdających, którzy mają obowiązek zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi)

c. o zasadach oddawania arkuszy egzaminacyjnych po zakończeniu pracy.

12. Następnie – nie wcześniej niż o godzinie określonej w komunikacie o harmonogramie –członkowie zespołu nadzorującego rozdają zdającym arkusze egzaminacyjne oraz naklejki przygotowane przez OKE.

Członkowie zespołu nadzorującego rozdający zdającym ww. materiały muszą mieć zakryte usta i nos oraz muszą mieć założone rękawiczki.

13. Po rozdaniu arkuszy przewodniczący zespołu nadzorującego informuje zdających:

a. o obowiązku zapoznania się przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie arkusza egzaminacyjnego

b .o konieczności sprawdzenia kompletności arkusza egzaminacyjnego, tj. czy arkusz egzaminacyjny zawiera zeszyt zadań egzaminacyjnych (ilość zadań) oraz kartę odpowiedzi

c. o konieczności sprawdzenia, czy zeszyt zadań egzaminacyjnych zawiera wszystkie kolejno ponumerowane strony

d. o konieczności sprawdzenia poprawności numeru PESEL na naklejkach przygotowanych przez OKE oraz o sposobie kodowania arkusza egzaminacyjnego (dotyczy zdających, którzy wykonują tę czynność samodzielnie)

Po rozdaniu zdającym arkuszy egzaminacyjnych uczniowie spóźnieni nie zostają wpuszczeni do sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach, jednak nie później niż po zakończeniu czynności organizacyjnych, decyzję o wpuszczeniu do sali egzaminacyjnej ucznia spóźnionego podejmuje przewodniczący zespołu nadzorującego, ale zdający kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym o czasie zapisanym na tablicy (planszy).

W przypadku egzaminu z języka obcego nowożytnego bezpośrednio po zapisaniu godziny rozpoczęcia i zakończenia egzaminu następuje odtworzenie płyty CD, na której oprócz tekstów w języku obcym nagrane są instrukcje w języku polskim dotyczące rozwiązywania zadań, przerwy na zapoznanie się z treścią zadań oraz przerwy przeznaczone na rozwiązanie poszczególnych zadań.

14. Jeśli uczeń ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to zespołowi nadzorującemu przez podniesienie ręki, zamyka arkusz i odkłada go na brzeg stolika. Przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego w obecności ucznia sprawdza kompletność materiałów, przestrzegając zasad określonych w Wytycznych.

Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej

Szczegółowe rozwiązania wejścia uczniów na teren szkoły (godziny i przydział sal egzaminacyjnych) podamy w środę 09.06.20.

Zachęcamy do zapoznania się z:

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów (MEN)

Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązująca w roku szkolnym 2019/2020 (OKE)

Konsultacje

Od 1 czerwca w szkole będą realizowane konsultacje. Proszę zgłaszać chęć udziału dziecka w konsultacjach u nauczyciela u którego będą się one odbywały.