Informacja dla rodziców

Ze względu na panujące upały prosimy rodziców o zaopatrzenie dzieci do szkoły w większą ilość wody. Rada Rodziców również zakupiła wodę dla dzieci, która będzie wydawana w miarę potrzeb.

Skrócone lekcje w związku z upałami

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, wprowadzam od jutra (11.06) do odwołania, w związku z występującymi na terenie Łodzi upałami skrócone lekcje.

7:20-7:50 – zerówka
8.00-8.30
8.35-9.05
9.10-9.40
9.45-10.15 – przerwa obiadowa dla klas które skończyły lekcje w danym dniu
10.20-10.50 – 1 przerwa obiadowa
11.10-11.40 – 2 przerwa obiadowa
12.00-12.30
12.35-13.05
13.10-13.40
13.45-14.15

                                                                       Dyrektor SP 153

Rekrutacja dzieci na półkolonie letnie

Nasza szkoła w czasie ferii letnich w terminie 24.06-28.06. i 01- 05.07. 2019 r.
organizuje półkolonie letnie.

 1. Rekrutacja dzieci na półkolonie letnie rozpoczyna się 14 maja 2019 r. od godz. 8.00.
 2. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (30 dzieci tygodniowo) obowiązują zapisy.
  O uczestnictwie dziecka w półkoloniach decydować będzie kolejność zgłoszeń, złożenie w terminie dokumentacji i dokonanie wpłaty.
 3. Rodzice, którzy chcieliby zapisać dziecko na półkolonie letnie proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły, aby:
 • pobrać i wypełnić kartę kwalifikacyjną uczestnika półkolonii
 • pobrać regulamin półkolonii letnich
 • w dniach od 14 maja do 30 maja 2019 r. dokonać wpłaty
 1. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w kwocie 50 zł – na jeden tydzień; 100 zł na dwa tygodnie przelewem na konto szkoły na rachunek:  91 1560 0013 2026 0025 0391 0004 w tytule wpisując: imię i nazwisko dziecka, wpłata na  półkolonie, termin półkolonii (I tydzień; II tydzień; dwa tygodnie).
 2. Brak płatności na konto szkoły do 30 maja 2019 r.  spowoduje natychmiastową anulację rezerwacji (usunięcie dziecka z listy uczestników półkolonii).
 3. Nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem półkolonii należy poinformować szkołę o rezygnacji dziecka z udziału w półkoloniach. Wówczas można ubiegać się o zwrot kosztów. Za pojedyncze dni nieobecności koszty nie zostaną zwracane.
 4. Zwrot będzie przekazany na konto rodzica/opiekuna w przypadku zgłoszonej tygodniowej (5 dni) nieobecności dziecka. Za pojedyncze dni nieobecności nie przysługuje zwrot pieniędzy.
 5. Powyższe zasady rekrutacji na półkolonie letnie podaje się do wiadomości publicznej poprzez stronę internetową szkoły, ogłoszeniu na Librusie oraz na tablicy ogłoszeń w placówce.

Rekrutacja – rok szkolny 2019/2020

 

Zasady naboru uczniów do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych
prowadzonych przez miasto ŁÓDŹ na rok szkolny 2019/2020

  
Szanowni Rodzice/Opiekunowie dzieci siedmioletnich
  
06 maja 2019 r. rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020:

–  ogólnodostępnych, która będzie trwała do 28 maja 2019 r.

–  sportowych, która zakończy się 20 maja 2019 r.

W elektronicznym naborze do klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczą szkoły publiczne prowadzone przez Miasto Łódź oraz Publiczna Szkoła Podstawowa „Mileszki”.

Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu:

 

lodz.elemento.pl

 

Informacje dotyczące naboru 

Rodziców mających kłopoty z logowaniem do systemu zapraszamy do sekretariatu szkoły.

Umożliwimy Państwu dostęp do systemu i wydruk niezbędnych dokumentów.

Drodzy Państwo!

Na wstępie chciałem podziękować za cierpliwość, jaką się Państwo wykazujecie w obecnej sytuacji. Jest to wielkie wsparcie dla Nauczycieli, którzy podjęli walkę o zmiany w oświacie.
Zdaję sobie sprawę, że możecie mieć Państwo problemy z organizacją opieki nad dziećmi. W związku z tym informuję, że od piątku (26 kwietnia) będzie działała świetlica szkolna w godzinach 7:00-17:00. Liczba miejsc będzie niestety ograniczona do 25 osób.
Zgłaszanie dzieci na świetlicę będzie się odbywało wyłącznie drogą telefoniczną do wyczerpania miejsc. Mam nadzieję, że skorzystają z tej oferty najbardziej potrzebujący rodzice.
Jednocześnie od piątku będą wydawane obiady szkolne. Także dla dzieci, które nie będą pod opieką świetlicową. Obiady będą wydawane w jednej turze o godzinie 12:30. W tym celu proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa w obiadach z dwudniowym wyprzedzeniem w sekretariacie i ewentualnego opłacenia obiadów, jeżeli wcześniej tego Państwo nie zrobiliście.
Pozdrawiam, jeszcze raz dziękuję za cierpliwość, zrozumienie i przepraszam za utrudnienia.

Dyrektor

Informacja dla rodziców i uczniów klas ósmych

Drodzy rodzice i uczniowie klas ósmych.
Informuję, że niezależnie od akcji strajkowej w szkole, egzamin ósmoklasisty dla uczniów naszej szkoły odbędzie się bez przeszkód. W pracy w komisjach egzaminacyjnych będą uczestniczyli czynni nauczyciele z naszej oraz innych placówek.
Pozdrawiam
Dyrektor SP 153

Informacja dla rodziców

Informuję, że od środy wszyscy niestrajkujący nauczyciele będą oddelegowani do pracy w komisjach egzaminacyjnych, włącznie ze mną.
Jeżeli pojawią się nauczyciele mogący sprawować opiekę nad dziećmi, poinformuję Państwa.
Pozdrawiam i po raz kolejny przepraszam za utrudnienia.
Dyrektor SP 153

Zajęcia dodatkowe podczas strajku nauczycieli

Informuję, że wszystkie zajęcia dodatkowe organizowane w placówce przez firmy zewnętrzne mogą być realizowane. Jednak odnośnie tego czy będą realizowane proszę się kontaktować bezpośrednio z organizatorami.
Pozdrawiam
Dyrektor SP153

Strajk nauczycieli

Szkoła od poniedziałku rozpoczyna akcję strajkową. Na tę chwilę nie mam informacji o nauczycielach, którzy nie podejmują akcji strajkowej. Wówczas nie będzie możliwości zapewnienia opieki Państwa dzieciom.
W pierwszej kolejności moim obowiązkiem jest zabezpieczenie egzaminów w gimnazjach (10-12.04) i w naszej szkole (15-17.04). Proszę o śledzenie na bieżąco informacji na Librusie. Jeżeli w kolejnych dniach zgłoszą się do pracy nauczyciele, którzy nie podejmą akcji strajkowej, wtedy zostaną oni przydzieleni do opieki w świetlicy lub zostaną oddelegowani do pracy w komisjach egzaminacyjnych (w dniach egzaminów). Proszę o zapewnienie opieki dzieciom. Przepraszam za utrudnienia.

Dyrektor SP 153

Informacje dla rodziców

Zdrowe śniadanie

Uczniowie klas I-III przygotowywali zdrowe przekąski. Dzieci robiły koreczki, owocowe szaszłyki, kanapki. Przyniosły ciasta marchewkowe i szpinakowe, a także soki owocowe.Wszyscy wysłuchali pogadanki na temat zdrowego stylu życia, a następnie spróbowali zrobionych potraw.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu zdrowego śniadania.

Zaproszenie na Dzień otwartych drzwi.

 

Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
serdecznie zapraszają przyszłych pierwszoklasistów wraz z Rodzicami
4 kwietnia o godz. 17.00
na
Dzień otwartych drzwi.
Podczas spotkania przedstawimy ofertę edukacyjną dla uczniów przyszłych klas pierwszych.
W programie również krótkie zajęcia z muzyki, kodowania, j. angielskiego, edukacji wczesnoszkolnej, zwiedzanie szkoły i spotkania z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.

 

XXIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Religijnej

„Poezja uwrażliwia człowieka i czyni go subtelnym. Poezja to droga poszukiwania Boga, to doświadczenie religijne. Recytacja to nie tylko dzieło odbiorcze, ale wysiłek wyrażania emocji, dużo inspiracji do szukania dobra we własnym życiu”.
Uczestnicy konkursu: Marianna Spanialska 1c, Laura Bartosik 2b, Roksana Gulińska 7a, Antoni Derżyński 2b i Natan Wiśniewski 2b.

 Serdecznie gratulujemy Mariannie Spanialskiej kl. 1c i Antoniemu Derżyńskiemu kl. 2 b za zajęcie miejsca.
Życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie walentynkowe z seniorami.

Uczniowie naszej szkoły z wizytą w Domu Dziennego Pobytu dla osób starszych. W niezwykle miłej atmosferze upłynęło nasze wspólne spotkanie walentynkowe. Uczniowie z klas Ic, Vc, VIb oraz VIIIa przygotowali wiersze i piosenki oraz wraz z seniorami uczestniczyli w warsztatach plastycznych.

Rekrutacja dzieci na półkolonie zimowe

Nasza szkoła w czasie ferii zimowych w terminie 11.02-15.02  i 18.02 –22.02 2019 r. organizuje półkolonie zimowe.

 1. Rekrutacja dzieci na półkolonie zimowe rozpoczyna się 15 stycznia 2019 r. od godz. 8.00  i kończy się 21 stycznia 2019 r.
 2. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (30 dzieci tygodniowo) obowiązują zapisy.
  O uczestnictwie dziecka w półkoloniach zimowych decydować będzie kolejność zgłoszeń, złożenie w terminie dokumentacji i dokonanie wpłaty.
 3. Rodzice, którzy chcieliby zapisać dziecko na półkolonie zimowe proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły, aby:
 • pobrać i wypełnić kartę kwalifikacyjną uczestnika półkolonii zimowych
 •  pobrać regulamin półkolonii zimowych
 • pobrać dokumenty związane z RODO
 • w dniach od 15 do 21 stycznia 2019 r. dokonać wpłaty 
 1. Potwierdzeniem rezerwacji są wypełnione dokumenty i  wpłata zaliczki w kwocie 50 zł – na jeden tydzień; 100 zł na dwa tygodnie przelewem na konto szkoły na rachunek:        91 1560 0013 2026 0025 0391 0004 w tytule wpisując: imię i nazwisko dziecka, wpłata na  półkolonie, termin półkolonii (I tydzień; II tydzień; dwa tygodnie).
 2. Brak płatności na konto szkoły do 21 stycznia 2019 r.  spowoduje natychmiastową anulację rezerwacji (usuniecie dziecka z listy uczestników półkolonii).
 3. Nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem półkolonii należy poinformować szkołę o rezygnacji dziecka z udziału w półkoloniach. Wówczas można ubiegać się o zwrot kosztów. Za pojedyncze dni nieobecności koszty nie będą zwracane.
 4. Zwrot będzie przekazany na konto rodzica/opiekuna w przypadku zgłoszonej tygodniowej (5 dni) nieobecności dziecka. Za pojedyncze dni nieobecności nie przysługuje zwrot pieniędzy.
 5. Powyższe zasady rekrutacji na półkolonie zimowe podaje się do wiadomości publicznej poprzez stronę internetową szkoły, ogłoszeniu na Librusie oraz na tablicy ogłoszeń  w placówce.

Najoryginalniejsza ozdoba świąteczna

Wyróżnienia:

 1. Kubicki Nataniel – IVa
 2. Olszycka Karolina – VIa
 3. Borowska Natalia – Va
 4. Cichawa Anna – VIa
 5. Rudnicka Anastazja – Vc
 6. Pacholec Erik – VIa
 7. Pilecka Maja – VIIa
 8. Tokarska Kinga – VIIIa
 9. Bieniek Mateusz – VIIb
 10. Krykłyva Daria – Vc
 11. Latkowska Natalia – VIb
 12. Woszczyk Mateusz – Va
 13. Karbowiak Aleksandra – Va
 14. Kaźmierczak Maria – VIIb

Wszystkie prace były cudowne, nie jest możliwe wybranie najlepszej.

Dziękujemy za udział w konkursie.

                                                                                                                           Samorząd szkolny

Zbiórka dla zwierząt

 

Dziękujemy całej Społeczności Szkolnej za udział w zbiórce na rzecz Schroniska dla Zwierząt z ul. Marmurowej. Akcja organizowana jest po raz 20. Zebraliśmy pokarm, miski, zabawki, koce, ręczniki i wiele innych rzeczy potrzebnych zwierzętom, żeby przetrwać zimę.

Szczególne podziękowania dla uczennicy klasy Ia Sandry, która wraz z mamą przygotowała plakaty i zorganizowała zbiórkę w swoim miejscu zamieszkania.

Życzenia świąteczne

Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, 

pełnych wyjątkowych chwil w rodzinnej atmosferze

oraz samych sukcesów i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2019.

Niech ten szczególny, świąteczny czas będzie dla Rodziców i Uczniów

 okresem wypoczynku i prawdziwej radości.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Szkoły

Bajkowe Jasełka

 

„Nad stajenką gwiazdka świeci. Do stajenki idą dzieci. Idą dzieci w równych rządkach, niosą dary dla dzieciątka”.

W czwartek 20 grudnia odbyły się JASEŁKA  przygotowane przez uczniów  klasy 2b, 4c, 5a, 7a, 7b.  Młodzi aktorzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój  Świąt Bożego Narodzenia.
Nowonarodzone dziecię powitali Aniołowie, Pastuszkowie i Trzej Królowie. Oddać pokłon i złożyć dary przyszli również bohaterowie bajek i baśni: Kopciuszek, Smerfetka, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja,  Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Królowa Śniegu, Pinokio oraz Sierotka Marysia. W swoich wystąpieniach przekazali przesłanie miłości, szacunku do drugiego człowieka, troski o słabszych oraz tych, którzy potrzebują wsparcia oraz pomocy. Maryja i Józef z radością przyjęli wszystkich pod strzechę i ugościli przy żłóbku. Podniosłemu, wyjątkowemu nastrojowi spotkania dodały piękne kolędy śpiewane przez szkolny chór oraz grane na instrumentach przez naszych uczniów.

Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie i życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Kolędujmy razem czyli rodzinne śpiewanie kolęd.

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia 18 grudnia gościliśmy w szkole rodziny i wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, dziadkom, rodzeństwu za pomoc i zaangażowanie w organizację tego spotkania.
Dziękujemy za niezwykłą atmosferę.

Zaproszenie na rodzinne kolędowanie w naszej szkole.

Wtorek 18 grudnia godz. 17:00.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wśród gorączkowych przygotowań chcemy wspólnie z Państwem przystanąć na chwilę, zamyślić się i zasłuchać w piękne kolędy i pastorałki.

Zapraszamy rodziców, babcie, dziadków do rodzinnego kolędowania z dziećmi.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do piątku do p. katechetki Anny Kwaśniak.

Wycieczka do Urzędu Miasta Łodzi.

6 grudnia klasa IIIa odwiedziła Urząd Miasta Łodzi. Naszym przewodnikiem okazał się sam Przewodniczący Rady Miasta – Pan Marcin Gołaszewski. Pokazał nam swój gabinet, poprowadził naszą dyskusję w dużej sali obrad. Były wnioski, głosowanie i liczenie głosów. Pomagali nam inni radni naszego miasta. Uczniowie klasy IIIa postanowili wystartować w przyszłych wyborach, innym spodobała się praca hejnalisty, a jeszcze inni nabrali ochoty na urząd prezydenta naszego miasta.

Wycieczka była bardzo udana i zakończona mikołajkowym podarunkiem.

60-lecie SP 153

29 listopada Społeczność SP 153 świętowała 60 – lecie Naszej Szkoły. Podczas uroczystej akademii zaprezentowano kapsułę czasu, która zostanie zakopana dla uwiecznienia tego wyjątkowego wydarzenia. Kryje ona w sobie zdjęcia, pamiątki, wiersze, które w przyszłości będą świadectwem tego jak wyglądała nasza szkoła, jej nauczyciele i uczniowie w roku 2018. w trakcie apelu wręczono również nagrody laureatom konkursów szkolnych.

Świętujemy 60-lecia naszej szkoły.

Nasz szkoła istnieje już sześćdziesiąt lat.

Podczas uroczystości były wspomnienia, podziękowania i życzenia.

60-lecie szkoły.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 153 w Łodzi Środa, 28 listopada 2018

Fotograf w szkole

W dniach 19-20 XI 2018 będzie w szkole fotograf.

Cena zdjęcia grupowego – 15 zł.

Istnieje możliwość wykonania zdjęć indywidualnych. Przy zakupie zdjęcia grupowego zdjęcie indywidualne w wersji elektronicznej GRATIS.

Zdjęcia będą wykonywane w następującym porządku:

19 XI (poniedziałek)

9.00 – Ia

9.20 – Ic

9.40 – IIa

10.00 – Ib

10.20 – II b

10.40 – IVc

11.00 – Va

11.20 – VIb

11.40 – Vb

 

20 XI (wtorek)

9.00 – IIIa

9.20 – IVa

9.40 – IVd

10.00 – IVb

10.20 – VIa

10.40 – VIIIa

11.00 – Vc

11.20 – VIIa

11.40 – VIIb

Do zdjęcia schodzi klasa wraz z wychowawcą (jeśli to możliwe).

 

Samorząd Uczniowski

Konkurs Różańcowy rozstrzygnięty

Zakończył się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwo różańcowe i konkurs „Modlimy się na różańcu”. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I-VIII. Różańce były wykonane między innymi z: żołędzi, orzechów włoskich, jarzębiny, koralików, chrupek, modeliny, itd.
Dziękujemy za piękne, pomysłowe i oryginalne różańcowe prace.
Laureatami zostali:, Artur Urbański 1b, Ala Przybysz 1b, Ignacy Markowski 1b, Mikołaj Kopytowski 1b, Ola Szczepaniak 1c, Sylwek Jóźwiak 1c, Michalina Kamińska 1c, Jagoda Kielan 1a,  Daria i Błażej Jarosz 2a, Maja Bogdanowicz 1c, Kuba Młodecki 1c, Staś Pietrzak 3a, Krzysztof Dębski 3a, Ola Karbowiak 5a, Mateusz i Martyna Woszczyk 5a i 8a, Natalia Borowska 5a, Gabrysia Stefańska 5c.

Wręczenie nagród laureatom odbyło się w niedzielę 28 października po Mszy Świętej
o 11:30.

Gratulujemy!!!

Krajowa Odznaka Jakości e Twinning dla uczniów naszej szkoły

Z radością informujemy, że projekt e Twinning Programujemy, bo lubimy realizowany w zeszłym roku szkolnym przez uczniów obecnej klasy IVa otrzymał Krajową Odznakę Jakości.

Odznaka Jakości jest wyróżnieniem przyznawanym przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom i szkołom, których działania w ramach projektu reprezentują wysoki poziom. Uczestnicy projektu podjęli pierwsze kroki w nauce programowania.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielowi oraz życzymy kolejnych sukcesów.

SP 153 … nie do poznania :)

Niektórzy twierdzą, że teraz nasza szkoła jest najpiękniejsza. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić patrząc na uśmiech i radość naszych uczniów na takim tle.

Uwaga! Zmiana adresu poczty elektronicznej.

 

Informujemy, że z dniem 1 czerwca 2018 r. uległ zmianie nasz adres e-mail szkoły.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres:

 

kontakt@sp153.elodz.edu.pl

 

Kwesta na Starym Cmentarzu.

27 października w sobotę po raz jedenasty kwestowaliśmy na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej. Pieniądze z każdej kwesty przeznaczone są na ratowanie zabytkowych nagrobków znanych i zasłużonych łodzian. Sprzątaliśmy grobowce Karola i Emila Eisertów, nad którymi nasza szkoła sprawuje od lat patronat. W ten sposób pomagamy przywracać pamięć o ludziach, którzy tworzyli historię naszego miasta. Społeczność naszej szkoły licznie reprezentowali uczniowie klasy IIIa i VIb. Dziękujemy rodzicom za życzliwość i wsparcie.

Europejski Tydzień Kodowania

W dn. 6-21.X odbył się Europejski Tydzień Kodowania. My również wzięliśmy udział w tym wydarzeniu zarówno z klasami I-III jaki IV-VIII. Programowanie i kodowanie jest dla wszystkich. Naszymi pomysłami podzieliliśmy się z europejskimi uczestnikami tego wydarzenia. Nasze pomysły zostały docenione przez organizatorów i otrzymaliśmy CERTYFIKATY.

Dzwonki w SP 153

Zmiana od dn. 29.10.2018 r.

Lekcje standardowe

0   7.05   7.50
1   8.00   8.45
2   8.55   9.40
3   9.50 10.35
4 10.45 11.30
5 11.50 12.35
6 13.00 13.45
7 13.50 14.35
8 14.40 15.25
9 15.30 16.15
10 16.20 17.05

Lekcje skrócone

0 7:20 7:50
1 8.00  8.30
2  8.35   9.05
3  9.10   9.40
4  9.45 10.15
5 10.20 10.50
6 11.10 11.40
7 12.00 12.30
8 12.35 13.05
9 13.10 13.40
10 13.45 14.15

VI Budżet Obywatelski

Znamy już wyniki głosowania w VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Niestety, nie ma nas wśród wygranych.

Nasze projekty z ilością głosów – 962, 934 i 925 znalazły się na III, IV i VI miejscu w naszym rejonie. Ten wspaniały – mimo wszystko – wynik uzyskaliśmy dzięki wielkiej mobilizacji nas wszystkich – rodziców, uczniów i nauczycieli.

Bardzo, bardzo dziękujemy za wszystkie głosy.

Gratulujemy wygranym!

A my w nowym, VII BO będziemy walczyć dalej.

„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”

Medale dla naszych nauczycieli

 

Miło nam poinformować, że nasi nauczyciele zostali uhonorowani z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej podczas wojewódzkiej uroczystości na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Nauczycieli nagrodzono za „szczególne zasługi dla oświaty i wychowania’’.
Pani Ewa Mądroch i Pani Anna Kwaśniak 
otrzymały Medal Komisji Edukacji Narodowej Pani Dorota Glinkowska- Szkudlarek otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę.

Serdecznie gratulujemy!

Termomodernizacja zakończona!!!!!!!!!!!

Z wielką radością informujemy, że od 15 października wszystkie zajęcia odbywają  się już w naszej pięknie pomalowanej szkole. Zostały jeszcze tylko  drobne prace wykończeniowe.

Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i przede wszystkim za pomoc w przetrwaniu w tych trudnych warunkach.

Obraz może zawierać: tekst

Takich mamy rodziców. 🙂  🙂  🙂

Dzięki nim szkoła wypiękniała przy okazji termomodernizacji  wewnątrz, wiele sal zostało pomalowanych. Pracowali również w weekend.

Bardzo, bardzo dziękujemy!!

 

Warsztaty taneczne

2 października odbyły się w szkole warsztaty taneczne. Prowadzącymi były instruktorki tańca z EGUROLLA DANCE STUDIO. W zajęciach uczestniczyły wszystkie klas IV-VIII. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili w rytm muzyki nowoczesnej.

Projekt „Bezpieczna szkoła”

W ramach wrześniowego projektu „Bezpieczna szkoła” klasy pierwsze spotkały się z policjantami, którzy przybliżyli pierwszakom temat bezpiecznego poruszania się po drogach i w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas w szkole i poza nią.

Sportowa rywalizacja

2 października uczniowie kl. 8a  wzięli udział w rywalizacji sportowej zorganizowanej przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego.  Pokonaliśmy gospodarzy  🙂

BUDŻET OBYWATELSKI 2018/2019

WNIOSKI DOTYCZĄCE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 153 ZŁOŻONE DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2018/2019

 

B0093BD – Nowoczesna szkoła (remont i modernizacja w SP 153)                        

wnioskowana kwota:  470 000 zł.

Zadanie składa się z trzech części składowych:

 • kompleksowy remont sali gimnastycznej oraz zaplecza (m. in. toalety uczniowskiej) – to m. in. skucie starych tynków, odgrzybienie i osuszenie ścian, wymiana instalacji elektrycznej, położenie nowego parkietu, wykonanie wentylacji i klimatyzacji, montaż nowych drabinek, zakup mat ochronnych do parkietu.
 • remont szatni uczniowskiej – czyli m.in. skucie tynków, odgrzybienie i osuszenie ścian, demontaż starych boksów i wykonanie nowych, zakup ławek
 • zakup szafek uczniowskich skrytkowych o minimalnej wysokości 1800 mm i maksymalnej głębokości 500 mm.

B0092BD – Profesjonalna pracownia nauk ścisłych w SP 153                                   

wnioskowana kwota: 110 000 zł.

Zadanie polega na remoncie i doposażeniu jednej z sal lekcyjnych w taki sposób, aby spełniała normy i potrzeby współczesnej dydaktyki i edukacji. Docelowo pracownia taka zostanie przystosowana do prowadzenia w niej zajęć z biologii, chemii i fizyki.

B0091BD – Multimedialna szkoła (nowoczesne technologie w SP 153)                       

wnioskowana kwota: 300 000 zł.

Celem projektu jest zakup laptopów, tabletów, oprogramowania, tablic multimedialnych etc. do sal lekcyjnych ( w ramach projektu doposażonych w sprzęt multimedialny zostanie 10 pracowni ). Dzięki zakupionym pomoc edukacja ma szansę stać się przyjemniejsza i bardziej efektywna. Podczas pracy z nowoczesnymi technologiami dzieci i młodzież mogą uczyć się poprzez zabawę.

Zachęcamy Państwa do dokładnego zapoznania się ze złożonymi wnioskami na stronie

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/lodzianie-decyduja/budzet-obywatelski/

Głosy na wybrane przez Państwa wnioski będzie można oddawać w następujących terminach:

15 września – 30 września 2018 r. – głosowanie papierowe

15 września – 7 października 2018 r.  – głosowanie internetowe

Przypominamy, iż każdy z Państwa może oddać 5 głosów na zadania osiedlowe (w ramach jednego, dowolnie wybranego osiedla) oraz 5 głosów na zadania ponadosiedlowe.

 

Dodatkowo pragniemy poinformować, iż w tym roku również współpracujące ze szkołą Przedszkole Miejskie nr 77 w Łodzi przy ul. Brackiej 23 zgłosiło swój projekt

B0135BD – Bezpieczny i dydaktyczny plac zabaw

wnioskowana kwota: 35 280 zł

Zadanie to ma polegać na wykonaniu nie tylko bezpiecznego i  funkcjonalnego placu zabaw dla naszych młodszych kolegów, ale również na uporządkowaniu terenu wokół przedszkola.

 

Zarządzenie Dyrektora Szkoły

Zarządzenie
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 153 w Łodzi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi
z dnia 05 września 2018r.
w sprawie
dodatkowych, wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603), zarządzam, co następuje :

§ 1
Po uzgodnieniu z Radą Pedagogiczną (31 sierpnia 2018 r.);
Radą Szkoły (27 sierpnia 2018 r.);
ustala się następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w Szkole Podstawowej Nr 153 w Łodzi:

12 października 2018
2 listopada 2018
2 stycznia 2019
15-17 kwietnia 2019
2 maja 2019
31 maja 2019

§ 2
Szkoła w w/w dniach zapewnia uczniom zajęcia opiekuńcze w godzinach od 8.00 do 16.00

§ 3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 05 września 2018 r.

§ 4
Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej, dzienniku Librus oraz w księdze zarządzeń.

                                                                                                   DYREKTOR SZKOŁY