dzieci

„Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”

 

6 marca to Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych, czyli ludziach, którzy podczas II wojny światowej z narażeniem własnego życia ratowali przed śmiercią Żydów.

W pobliżu naszej szkoły w Parku Ocalałych również upamiętniono tych niezwykłych bohaterów. Możemy tam znaleźć tabliczkę z napisem Jan Joniuk.

Tego cichego bohatera ostatniej wojny upamiętniono także w naszej szkole. W dniu 6 czerwca 2019 r. nadano jego imię pracowni historycznej. Znajduje się tam gablota ze zdjęciami dokumentującymi niezwykłe wydarzenia z czasów wojny.

Jan Joniuk

nauczyciel

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/sp153/public_html/sp153.pl/wp-content/themes/polgraphic_sp/content-single.php on line 57