Dla naszych Nauczycieli …

 

Wiele pięknych kwiatów znamy

tulipanów, róż i bzów.

Dla naszych Nauczycieli mamy

najpiękniejszy bukiet słów.

Aby zawsze było słońce i uśmiech na twarzy,

aby wszystko się spełniło

o czym tylko marzą.

Uczniowie „153″

Takie piękne życzenia dostali dzisiaj Nauczyciele podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie dziękowali Nauczycielom „…za ich trud, serce, wkład w wychowanie i nauczanie”

 

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VIa. Z dużym poczuciem humoru wyjaśnili nam, jak we współczesnej szkole nie pomylić nauczyciela z uczniem.

Podzielili społeczność szkolną na dwie grupy. Nauczyciel to:

„…osobnik, który siedzi za biurkiem lub przechadza się po klasie i się wymądrza” oraz „…jest to osobnik, który przy tablicy jak zacznie pisać, to nie wie, kiedy skończyć. Tak go to wciąga, że stawia różne znaczki w tempie karabinu maszynowego. Ten zapaleniec nawet dzwonka na przerwę nie słyszy!”

Oczywiście uczniowie to „…biedne osoby, które przy tablicy słaniają się pozbawieni wsparcia. Rok szkolny jest za długi ponieważ program nauczania nie mieści się ich w głowach.”

Na podsumowanie apelu stwierdzili:

Im więcej się człowiek uczy, tym więcej umie. Im więcej umie, tym więcej zapomina. Im więcej zapomina, tym mniej umie. Im mnij umie, tym mniej zapomina. Więc po co się uczyć?”   

Doceniamy poczucie humoru   😉  i dziękujemy za życzenia.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor wręczył nauczycielom i pracownikom naszej administracji  z okazji święta nagrody.

Był to też ważny dzień dla najmłodszych uczniów  i ich rodziców – o godzinie 15 odbyło się uroczyste ślubowanie i symboliczne pasowanie na ucznia naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

nauczyciel