Klasa VI a

 

Wychowawcą klasy jest pani Grażyna Pychowska
.

 

pracownia klasowa: sala nr 15

 

Samorząd klasowy :
przewodnicząca -Amelia Błaszczyk
zastępca – Julia Włodarczyk
Wiktoria Nowak

 

Przedstawicielem klasy w Radzie Rodziców
jest pan Tomasz Swoboda.

Do Rady Klasowej należą również pani Zofia Nowak i pani Ewelina Wojciechowska.

 

Tablica ogłoszeń

Opis klasy

 

 

Nasza klasa

15 października 2012 zostaliśmy pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 153.

Jesteśmy klasą przyrodniczą, więc często wychodzimy na wycieczki do parku Szarych Szeregów,  i uczęszczamy dodatkowo na koło przyrodniczo-ekologiczne.

Poznaliśmy historię parku i zwiedzaliśmy Izbę Pamięci w SP nr 81.

Rozpoznajemy już wiele roślin.

Podczas Święta Chleba, które było organizowane w naszej szkole, przygotowaliśmy wystawę – „Od ziarenka do bochenka” i piekliśmy chleb. Odbyła się również degustacja pieczywa.

 

Chętnie bierzemy udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Czekaliśmy z niecierpliwością na pierwszą klasową Wigilię i prezenty.

Byliśmy na wycieczce w Semaforze.

Przebraliśmy się w wiosenne stroje i szukaliśmy zwiastunów wiosny.

Uczestniczymy w warsztatach prowadzonych przez panie z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”.

Organizujemy warsztaty dla dzieci z okolicznych przedszkoli-

„Pierwsza pomoc”,

„Coś z niczego”.

Wycieczka klasowa- Konarzew, Kłóbka.

Uczestniczyliśmy  w przedstawieniach z okazji Dnia Ziemi,”Żyjmy zdrowo”.

Składaliśmy życzenia naszym mamom.

Rok szkolny 2013/2014-kl.II a

 

W tym roku szkolnym poznajemy historię Parku Ocalałych.

Przed Świętami byliśmy na wycieczce w fabryce bombek choinkowych .Wiosną pojechaliśmy na wycieczkę do Kazimierza Dolnego.Byliśmy na górze Trzech Krzyży, jechaliśmy meleksami do wąwozów lessowych. Płynęliśmy również statkiem po Wiśle.Wszyscy kupili piękne pamiątki- głównie koguty z ciasta.

Nasi laureaci

 

konkurs ekologiczny (TVP, WFOŚiGW)- „Twórcze myślenie…..”-nagrody- A. Błaszczyk, O. Sztykiel, A. Włodarczyk

konkurs ogólnołódzki (SP nr 29)- „Karta Bożonarodzeniowa”-II m.L.Szubert

konkurs międzyszkolny ( Sp nr 41)- „Portret Mikołaja”- I m. A. Błaszczyk

konkurs międzyszkolny (SP nr 30)- „Ciekawe miejsca okolic Łodzi”-I m. J.Włodarczyk, wyr. L.Szubert

konkurs ogólnołódzki (Gim. nr 14)- „Tajemnice morskich głębin”- I m. J.Włodarczyk,A. Włodarczyk, II m.A. Błaszczyk

konkurs ogólnołódzki ( UMŁ)- „Ja i moja rodzina”- II m. A.Włodarczyk

 

Nasze sukcesy

 

Przygotowaliśmy występy na Święto Jabłka oraz na międzyszkolny konkurs „Wiem, co jem”. Oglądały go również dzieci z Przedszkola nr 33,49. Zorganizowaliśmy przedstawienie z okazji Dnia Ziemi.

Organizowaliśmy zbiórkę na Schronisko dla Zwierząt z ul. Marmurowej.Nadal zbieramy elektrośmieci (mamy I m. w  szkole).

Staramy się pracować w ogródku szkolnym.

Rok szkolny 2014/2015-kl.III a

Dzień Języków Obcych

Nasze prace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uroczyste otwarcie Ekopracowni -„Cztery pory roku”(projekt opracowany m. in. na podstawie innowacji przyrodniczej, działań proekologicznych i prozdrowotnych)IIIa 1

Tablica ogłoszeń

Plan zajęć

Plan lekcji

Godzina Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
7.05-7.50
8.00-8.45  edukacja wczesnoszkolna edukacja wczesnoszkolna  edukacja wczesnoszkolna
8.55-9.40 edukacja wczesnoszkolna edukacja wczesnoszkolna edukacja muz. edukacja wczesnoszkolna
9.50-10.35 zaj. komp.I j.angielski edukacja wczesnoszkolna j.angielski edukacja wczesnoszkolna
10.45-11.30 edukacja wczesnoszkolna religia wych.fiz. edukacja wczesnoszkolna wych.fiz.
11.50-12.35 wych.fizyczne zaj.komp.II  edukacja wczesnoszkolna religia
12.55-13.40  edukacja wczesnoszkolna  edukacja wczesnoszkolna
13.50-14.35  edukacja wczesnoszkolna
14.45-15.30
15.35-16.20